«

Yeşil Çay Uykusuzluğa ve Baş Ağrısına Neden Olabilir

Genellikle çay içmek insanda ciddi şekilde uykusuzluk ve kansızlık yaratmaktadır. Ancak yeşil çay diğer çaylara göre daha etkili ve daha keskin yapısı ile insan bedenine zarar verebilir. Özellikle yeşil çayın zararları konusu çoğu doktorun neredeyse televizyonda her gün anlattığı konuların başında gelmektedir. Ayrıca yeşil çayın yan etkileri bakımından, diğer çaylardan çok daha fazla bir nörolojik ve dolaşım problemlerine yol açtığı bilinmektedir. Ayrıca bu çayın günlük az miktarda kullanılması gerektiği ve diğer çaylar gibi çalakalem tüketilmemesi gerektiğini de birçok alternatif tıp uzmanı söylemektedir.

Kalp Atışında Düzensizliğe Neden Olabilir

Yeşil çay genellikle tansiyonu ve kan deveranını hızlandıran bir çay olarak bilinmektedir. Bu sebeple de yeşil çayın zararları faydalarından daha çoktur diyebiliriz. Özellikle yeşil çayın yan etkileri olarak, taşikardi gibi birçok sağlık sorununa sebep olduğunu da görmekteyiz. Bu sebepledir ki yeşil çay hamilelikte zararlı mı sorusu sıkça sorulmaktadır. Bizce bu çay hamilelikte kesinlikle tüketilmemelidir. Çünkü birçok hamile kadına, tansiyon yükselmesi sonucu düşük yaptırdığı bilinmektedir. Genel anlamda yeşil çay ne zaman içilmeli denildiği vakit, yemeklerin üzerinden 2-3 saat geçtikten sonrası tavsiye edilmektedir. Çünkü yemek sonrası tansiyon yüksek olacağından, bu çayında taşikardiye sebep olmaması istenmektedir.

Uyku İle İlgili Problemler Yaratabilir

Çay aslında insan bünyesine pek zararlı bir madde olmasa da yeşil çay zararları bakımından diğerlerinden farklı bir konumdadır. Özellikle diyetisyen hizmetleri veren firmalar yeşil çayın zararları konusunda herkesi uyarıyorlar. Çünkü yeşil çayın yan etkileri arasında sadece tansiyon yükseltme olmadığı gibi psikolojik problemleri de yarattığı biliniyor. Yeşil çay ile ilgili en önemli sorunun yeşil çay uyku kaçırır mı sorusu olduğunu hep duyarız. Bu çay, vakti dışında ve hatta az miktarda tüketilse dahi ciddi şekilde uyku problemlerine yol açtığı biliniyor. O sebeple geceleri kesinlikle bu çaydan içmemelisiniz.

Baş Ağrısı Yapabilir

Birçok Detox programı listesinde yeşil çay çok sık kullanılmaktadır. Çünkü yeşil çayın yan etkileri arasında, vücuttaki tüm mikropları organlardan söküp atma özelliği vardır. Ancak bununla beraber organlardaki tüm mineral ve vitaminleri de attığı için yeşil çayın zararları faydasından çok daha fazla olduğu bilinmektedir. Zaten birçok diyetisyen bu çayın kullanımını belirli miktarlarda tutmaktadır.

Demir Eksikliği ve Anemiye Neden Olabilir

Yeşil çay en önemli zararı vücuttaki minerallere ve vitaminlere vermektedir. Özellikle yeşil çayın zararları arasında vücutta demir yani kansızlığa sebep olması gelmektedir. Bu yeşil çayın yan etkileri arasında olan ve en önemli hastalıklardan birisi olsa da, diğer zararlarının zor tedavi edilen hastalıklardan olduğunu belirtmekte fayda vardır. O sebepledir ki bu çayı tüketirken mutlak suretle doktorunuzdan tavsiye almalı ve günlük miktarını asla aşmamalısınız.

 

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *