«

WordPress şifre sıfırlama – PhpMyAdmin den Şifre Değiştirme

WordPress kullanırken şifre hatırlayamama sorunu ile karşılaşıldığında şifre sıfırlama işlemi yapmak gerekebiliyor. 2019 WordPress şifre sıfırlama işlemi yapabilmek için siteyi oluştururken kullanılan e-posta hesabının aktif olması ve giriş bilgilerinin hatırlanıyor olması gereklidir. Şifre sıfırlama yaparken e-posta hesabına gelecek olan mail, sıfırlama için önemli. Giriş bilgileri hatırlanmadığı takdirde kullanıcılar için, şifre sıfırlama işlemi eziyet haline gelebiliyor.

WordPress şifrelerinin unutulma durumu dışında da arada bir değiştirilmesi gereklidir. Güvenlik açısından önemli olan bu değişiklik, site sahipleri için yararlı olacaktır. WordPress’te şifre değiştirmeye gereksinim duyulan durumlardan biri de şifrenizin başkası tarafından öğrenilmiş olmasıdır. Hızlıca şifrenizi değiştirerek olası risklerin önüne geçebilirsiniz. Güzelbilgi sitesi olarak sizlere wordpress şifre sıfırlamanın en kolay yöntemini hazırladık.

Kayıtlı E-Pota Adresinizi Hatırlıyorsanız Admin Panelinden Sıfırlama

WordPress şifrenizi unuttuysanız ve hesap oluştururken verdiğiniz e-posta adresini hatırlıyorsanız işlem kolaylaşıyor. E-posta bilgilerinin hatırlanması halinde 2019 WordPress şifre sıfırlama işlemi yapmak için “Parolanızı mı unuttunuz?” seçeneğini tıklayın. Ardından mail adresinize gelen linke tıklayarak yeni şifre oluşturun.

Kayıtlı E-Posta Adresinizi Hatırlamıyorsanız Phpmyadminden Sıfırlama

  1. Mail hesabınızı hatırlamadığınız durumda ise Cpanele giriş yapmak gerekiyor. Bu konuda bilgisi olmayanlar hostingi hizmeti adlıkları firmaya başvurarak bilgileri alabilirler.
    1. Cpanel girişi yapabilen kullanıcılar, burada yer alan “phpMyAdmin” sekmesine tıklayarak açılan menüden veri tabanı adının yanında bulunan + işaretine tıklayacak ve ardından wp_users tıklayacaklar.
    2. Çıkan tablodan user_login seçeneğini tıkladıktan sonra kullanıcı adlarının yazdığı bir menü açılacak. Buradan şifresini değiştirmek istediğiniz kullanıcı adını seçerek edit seçeneğine tıklayın.
    3. Açılan tabloda user_pass seçeneğini bulun ve o bölüme “e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e” kodunu yapıştırdıktan sonra Git butonuna tıklayarak kaydedin ve çıkın. Şifreniz “123456” olarak değişmiş olacaktır.

Tüm adımları doğru şekilde yaptıktan sonra WordPress şifre sıfırlama işlemi ile şifrenizi değiştirmiş olacaksınız.

Wordperss Şifre Sıfırlama Görselli Anlatım

 

1.İŞLEM (CPANELDEN PHPMYADMİNE GİRMEK)

 

2.İŞLEM )VERİTABANINIZI SEÇTİKTEN SONRA WP_USERS E GİRİN)

 

3.İŞLEM (SIFIRLAMAK İSTEDİĞİNİZ KULLANICI ADINA GELEREK DÜZENLE DEYİN.)

 

SON İŞLEM (ALTTAKİ KODU USER_PASS KISMINA YAPIŞTIRIN)

“e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e”

Kodu yapıştırdıktan sonra şifreniz 123456 olacaktır. Admin panelinize bu şifre ile girdikten sonra değiştirmeyi unutmayın.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *