«

Vizyonsuz Kimlere Denir?

Vizyonsuz Kimlere Denir?

Günümüzde kullanmış olduğumuz birçok kelime aslında dilimize sonradan girmiş kelimelerdir. Eski nesiller tarafından kullanılan kelimelerin çoğu günümüzde bizlere yabancı gelmektedir. 50 yıl, 100 yıl öncesi konuşulan Türkçe yeni nesil tarafından farklı bir dil olarak dahi anlaşılmaktadır. Hatta amca, dayı gibi aile bireylerimizi adlandırdığımız kelimeler bile günümüzde birçok kişi tarafından bilinmiyor. Örneğin bu yazıyı okuyan sizlere kayınço nedir sorusunu sorsak sanırım bilemezsiniz değil mi? Daha kullanmış olduğumu bu dildeki tüm kelimelere hakim olmadığımızı buradan görebiliriz. Sizlere referans olarak gösterdiğimiz internet sitesinde kayınço kelimesinin ne anlama geldiğini güzel bir şekilde anlatılmaya çalışılmış. Bununla beraber birçok aile teriminin anlamına da bu internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Vizyonsuz Ne Demek?

Örneğin en çok merak edilen konulardan birisi de vizyonsuz ne demek kelimesidir. Çevrenizde vizyonlu ya da vizyonsuz olarak adlandırılan birçok kişi bulunmaktadır. Özellikle genç, yeni nesil birisiyseniz vizyonsuz kelimesinin ne anlama geldiğini bilemeyebilirsiniz. Sizlere referans olarak belirttiğimiz internet sitesi içerisinde vizyonsuz kime denir sorusuna ayrıntılı olarak yanıtlar verilmiştir. Bu tarz internet sitelerin var olduğunu görmek elbette bizleri mutlu ediyor. Türkçe 5,000 yıllık geçmişi ile dünyanın en eski dillerinden birisidir. İnsanlığın var olduğu her toprakta konuşulan bu dilde daha anlamını bilmediğimiz yüzlerce, binlerce kelime bulunuyor. Size referans olarak belirtmiş olduğumuz internet sitesi dilimizde anlamını bilmediğimiz birçok kelime hakkında ipucu veriyor.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *