«

Tayland Dizileri Önerileri

Asya dizileri son senelerde en çok seyredilen yabancı dizilerin başında gelir. Uzak doğunun kültürünü bizlere tanıtan dizilerin büyük bir izleyicisi ve hayran kitlesi mevcuttur. Özellikle gençlerin büyük ilgisi söz konusudur. Sizler için bu uzak doğu dizilerini araştırdık ve kısa kısa konularına yer verdik. Beğendiklerinizi seçerek seyredebilirsiniz. Tayvan bir ada ülkesidir dünyadaki birçok ülke tarafından resmi olarak çinin parçası kabul edilse de yüz yılı aşkın süredir bağımsızlığını ilan eden bir devlettir. Bu 23,5 milyonluk güzel ada ülkesinin çok güzel dizileri vardır sizlere bu dizilerden bahsedeceğiz.

Tayland Dizileri Önerileri

Son yıllarda çevirisi ve izlenmesi artan  Tayland Dizileri izle arasından en iyilerini seçerek en iyi Tayland dizileri listesini oluşturdum. Yine her zaman olduğu gibi FD Blog Puan sıralamasına göre sıraladım yani öznel bir sıralama kullanılmıştır. Gerçekten iyi olduğunu düşünmediğim Tayland dizilerini listeye almadım.

1- Kleun Cheewit

Jee çok ünlü bir model ve artisttir. Jee’nin annesi zengin bir adamla evlenmiştir. Yeni üvey babası, bir gün Jee’ye ilaç vererek onu taciz etmeye kalkar fakat Jee onun elinden arabaya binerek kaçar. Bu sırada ilaç etkisini gösterir ve araba ile bir kıza çarparak ölümüne sebep olur. Ölümüne sebep olduğu kızın sevgilisi Thit olayı duyunca mahvolur. Bu olay üzerine sevgilisine çarpan kişiden intikam almaya yemin eder.

2- Kiss Me

Taliw, neşeli ve hayata iyi yönlerinden bakan birisidir. Japonya’dan gelen yüksek IQ’lu ve yakışıklı birisi olan Tenten’e aşık olmuştur. Fakat Tenten, Taliw’e bazen iyi ve nazik davranırken bazen de onunla dalga geçip onu rezil etmektedir. Taliw, Tenten’e karşı beslediği duygularla nasıl baş edecektir?

3- Full House Thailand

Om-Em ablası ile birlikte babasından miras kalan evde yaşamaktadır. Ablası nişanlısıyla birlikte tefecilere borçlanır ve Om-Em’i Kore’ye seyahate gönderirler. Om-Em seyahatteyken ablası borcu ödeyebilmek için evi satar. Om-Em tatile giderken uçakta Mike ile tanışır. Bu tanışma pek de iyi bir tanışma olmaz. Daha sonra Om-Em’in otel parası tam ödenmediği için ortada kalır. Bir şeylerin ters gittiğini anlayan Om-Em Tayland’a geri döner ve ablasının evi sattığını öğrenir. Evin yeni sahibi ise Mike’dır.

4- Tra Barb See Chompoo

Peat, gergin bir evde büyümüş çünkü annesi ile babası arasında ne sevgi ne de sıcaklık vardır. Annesi bir gün ölür ve bunun sorumlusu olarak babasını görür. Peat, üniversiteye başladığında her şeye olumlu ve iyi yönünden bakan Kiew ile tanışır. Bu sıralarda Kiew’in annesi kansere yakalanır. Kiew’in babasının yakın arkadaşı olan Peat’in babası Nai, tedavi masraflarını karşılamak ister. Daha iyi bir bakım için Nai, Kiew ve annesini kendi evlerine getirir. Bunu gören Peat sinirlenir ve Kiew ile annesinin hayatını cehenneme çevirmeye çalışır.

5- Angel Magic

Lallalit “Beauty” annesini ve babasını küçük yaşta iken kaybetmiştir. Zengin bir aileye sahip olduğu için her istediğini elde etmiştir. Bu yüzden kendinden başka kimseyi önemsememektedir. En büyük korkusu ise kuşlardır. Bir gün, geceleri kuşa dönüşme laneti ile lanetlenir. Bu lanetin bozulabilmesi için onu gerçekten seven bir erkek ile öpüşmesi gereklidir.

6- I Wanna Be Sup’tar

5 yıl önce süperstar Win Pakorn, hakkında çıkan gey dedikodularından dolayı Tayland’dan ayrılmıştır. Ülkesine geri dönüp tekrar eski ününe kavuşmak istemektedir. Wan Nueng ismindeki kızın ise tek amacı yıldız olmaktır fakat ailesi evlerini satıp Tayland’dan İngiltere’ye gitmek isterler. Bunu kabul etmeyen Wan Nueng bazı olaylardan sonra evi satın alan ve gey olduğunu sandığı Win Pakorn ile yaşamak zorunda kalır.

7- Game Maya

Gun, koruma olarak görev yapmaktadır. Nişanlısı ise ülkenin en büyük şirketlerinden birinde çalışmaktadır. Bu şirkette mirasçı Kawin ve manevi babası kirli işler çevirmektedir. Gun’un nişanlısı düğüne saatler kala trafik kazası geçirir ve orada ölür. Ölmeden önce Kawin’i suçlayan bir mesaj bırakmıştır. Pim ise ülkenin en büyük starlarından biridir ve Kawin ile nişanlıdır. Gun, olaylarla bağlantısı olduğunu düşündüğü için Pim’e yaklaşır ve onun yanında koruma olarak göreve başlar. İçeri sızıp intikam almak isteyen Gun için işler istediği gibi gitmeyecektir.

8- Karn La Krang Neung… Nai Hua Jai

Fahsai uzun süredir birlikte olduğu sevgilisini başka bir kadına evlenme teklif ederken görür. Bunun üzüntüsünü unutabilmek için arkadaşıyla Japonya’ya gider. Bu sırada Altın Ejderha Çetesi’nin lideri olan Daniel, düşman çetesinin lideri Chen Ming’le çatışırken yaralanır. Tesadüfen Fahsai ile karşılaşan Daniel, onun eski sevgilisi Botan’a benzediğini görür ve peşinden gider. Düşman çetesinin lideri Chen Ming de Botan’ı sevmiştir ve onun da Fahsai’den haberi olur. Fahsai bir anda kendini bilmediği bir ülkede bilmediği bir adamla büyük bir çeteden kaçarken bulur. Bu süre içerisinde Fahsai ve Daniel yakınlaşırlar fakat Daniel bir gün ortadan kaybolur. Bir süre sonra Tayland’da tekrar karşılaşan ikili arasındaki ilişki nasıl olacaktır?

9- You’re My Destiny

Pawut, büyük bir şirketin sahibinin oğludur. Wanida ise hukuk firmasında bir sekreterdir. İkisi de aynı mekanda içip sarhoş olurlar. Oteldeki odanın numarası bir kaza sonucu değişir. Bu kaza sonucu sarhoş olan ikili bilinçsiz bir şekilde aynı odada kalıp birlikte olurlar. Daha sonra ise Wanida bu birliktelikten sonra hamile olduğunu öğrenir ve artık bu iki kişinin hayatı eskisi gibi olmayacaktır.

10- U-Prince Series Part 10: Crazy Artist

Mel B erkek arkadaşı tarafından birbirine çok benzedikleri gerekçesiyle terk edilir. Bunu gören Hippie, Mel B’ye dostça yardım etmek ister. Mel B eski erkek arkadaşının haklı olup olmadığını anlamak için kendinden çok farklı olan Hippie ile çıkmaya karar verir. Hippie, Beatles tişörtü karşılığında Mel B ile kısa süreliğine sevgili olmayı kabul eder. Fakat bu anlaşma onların hayatlarını değiştirecektir.

Kaynak: https://filmdiziblog.com/en-iyi-tayland-dizileri/

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *