«

Taksimde Gezilecek Görülecek Yerler

Taksim, İstanbul denince akla gelen ilk yerlerden biri. Özellikle gençler arasında çok popüler olan Taksim; caddeleri sokakları, mekânları ile İstanbul’un e önemli alanlarından biridir. Taksim’i İstanbul’un buluşma noktası, İstanbul’un kalbi olarak nitelendirmek mümkün. Taksimde gezilecek yerler denince ise akla ilk olarak Taksim Meydanı geliyor. Ardından Beyoğlu ve İstiklal Caddesi… Taksim hem gündüz hem gece yani ünün 2 saati oldukça işlek, eğlence mekânları açısından da oldukça zengin.

Taksim Meydanı

Taksim Meydanı

Taksim’de gezilecek yerler denince ilk olarak taksim meydanından başlamak lazım. Tramvay, İstiklal Caddesi, Kubbeli Kilisesi ve Hüseyin Ağa Camii taksim için oldukça önemli yerler. Taksimde bulunan Gümüşsuyu Caddesi ve istiklal caddesi, kafe, restoran, otel bar gibi mekânların oldukça bol olduğu hareketli yerler. Hem gezmek hem konaklamak için buralarda bolca alternatif bulunuyor.

Tarlabaşı

Taksim Tarlabaşı

Tarlabaşı ismini herhalde duymayan kalmamıştır. İstiklal caddesine paralel bir şekilde güneye doğru uzanan Tarlabaşı, eski evleriyle meşhur. Arka sokaklarında pek çok kilise bulunuyor ama özel günler dışında açık olmuyorlar.

Talimhane

Talimhane

Beyoğlu’nun önemli merkezlerinden sayılan talimhane, yeniden düzenlenen çevresi ile çok da güzel bir hale geldi. Bu kısımda konaklama avantajı çok fazla. Sayısız otel bulunuyor.

Cihangir

Cihangir

İstanbul’un en popüler alanlarından bir olan Cihangir, özellikle ünlüler tarafından çok fazla tercih ediliyor. Cihangir bir mahalle olma özelliğini hala koruyor. Burada bulunan Firuzağa Camii ve Çukurcuma, görülmesi gereken yerler arasında.

Şişhane

Şişhane

Beyoğlu’nda görülecek en gözde yerler arasında Şişhane geliyor. Eski binalarıyla görsel şölen yaşatan Şişhane, muhteşem bir haliç manzarasına sahip. Taksim’de gezilecek yerler arasında burada bulunan Pera Müzesini saymamak olmaz.

Pera müzesi semtin tarihi atmosferini en iyi yansıtan yerlerden biri… İstanbul’un kültür ve sanat hizmeti veren en güzel müzeleri arasında Pera müzesinin yeri ve önemi büyük. Ünlü ressamlardan ünlü tablolar müzenin duvarlarını süslüyor. İlk katları yerli ve yabancı sergilere ev sahipliği yapıyor.

Galata Mevlevihanesi

Galata Mevlevihanesi

Galipdede Caddesi’nde yer alan Mevlevihane’de sema gösterilerini büyük bir keyifle izleyebilirsiniz. Eski adıyla Kulekapı Mevlevihanesi olarak bilinen yapı uzun zamandır müze olarak hizmet vermektedir.

Galata Kulesi

Galata Kulesi

Galata kulesi, Taksime gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken, İstanbul’un simgelerinden biridir. 360 derece İstanbul manzarası olan kulede bulunan restoranda yemek yiyerek muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Dilden dile dolanan bir rivayete göre Galata kulesine birlikte çıkan çiftler evleniyormuş. Bu rivayet ne kadar doğru orasını çıktıktan sonra öğrenirsiniz tabi.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *