«

Sosyal Çevrenizi Genişletmeniz İçin İpuçları

Sosyal çevrenizi genişletmeniz için öz güveninizi kullanmak zorundasınız. Özellikle baskın olan bir karaktere sahip olmadığınızı düşünüyorsanız bunu kafanızdan silerek başlayın. Özel olarak sosyal çevrenizi genişletmek için ne yaptığınızı tartarak işe başlayın.

  • Çevrenizi oluşturan insanlar zincirin ilk halkaları olabilir. Fakat siz bunu ne kadar değerlendirirseniz o kadar önemli bir rol üstleneceklerdir. Bunlar içinse bazı yazılı olmayan kuralları bilmek zorundasınız. İyi bir sosyal çevre için yapmanız gereken her şeye değineceğiz.
  • Çevrenizdeki insanları arayın ve aranızı iyi tutun.
  • Tüm toplu aktivitelerde rol alan kişiler arasında olun.
  • Bir toplu aktivite organize edin ve tekrarlayın.
  • Farklı insanlarla tanışmak halkaya yeni bir zincir eklemeye benzer.
  • Yeni insanlarla yeni aktivitelere katılın ve daha geniş bir insan topluluğuna dahil olun.
  • İlgi alanlarınızla özdeş insanlarla bir arada olmaya özen gösterin.

Sosyalleşmek İçin Kaçınmanız Gereken Davranışlar

Güzelbilgi olarak sosyal çevre için sizlere bazı tavsiyelerde bulunacağız. Sosyal çevre için herkesle aynı doğrultuda olursanız başarısız olma ihtimaliniz yüksek. Size değer katacak ve sizin değer katabileceğiniz bir çevre bilinciyle hareket edin. Doğal olarak dolu bir arkadaş çevresine sahip olmanın donanımlı sohbetler, iyi arkadaşlıklar ve sıcak ilişkiler sağlayacağını aklınızdan çıkarmayın.
Her organizasyon, konser, söyleşi ve benzeri aktiviteye dahil olmayın
Fırsatları değerlendirmek önemli olsa da ilk dahil olan kişi olmamaya özen gösterin
Sizinle aynı düşünceye sahip olmamasına rağmen geniş bir çevre umuduyla insanların peşinden gitmeyin
Size hitap etmeyen mekânlarda, sizden uzak konularda sohbetlerle bir şey kazanamazsınız
Karşı cinsle arkadaşlık ilişkilerinizi her zaman dengede tutun.

Diğer İnsanlardan Çekinmek

İnsanlarla iletişim kurma konusunda en büyük sorunların başında reddedilme, küçük düşme ve terslenme korkusu yatmaktadır. İyi bir sosyal çevreye sahip olamayanların en çok kafasına taktığı sorun budur. Oysa karşınızdaki bir insana saatlerce bakmak ona rahatsızlık verebilir.

Bunun yerine bakışmanın ardından ona kendinizi tanıtmanız ve onunla tanışmak istemeniz iki taraf için de önemli bir pozitif adıma dönüşecektir. Hiç kimse onunla tanışmak istediğinizde sizi terslemeyecektir. Veya böyle bir tecrübe yaşamış olsanız bile bunun tekrarlanma ihtimali oldukça zayıftır. Egoist insanlarda uzak durduğunuz sürece her insanın ikili ilişkilerde en çok iletişim şekline önem verdiği aşikârdır.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *