Sicili Bozuk Olan Araç Kredisi Alabilir mi?

0

Sicili Bozuk Olan Araç Kredisi Alabilir mi ? Araç Kredisi kimlere çıkar ? Sicili Bozuk Olana araç kredisi veren bankalar hangileri ? Tüm detaylar bu yazımızda..

Sicili Bozuk Olan Araç Kredisi Alabilir mi ?

Corona virüs salgını yüzünden Türkiye’de vatandaşların bütçelerinde fazlasıyla finansal kayıplar oluşmuştur. Bu durum yüzünden bankalar kolları sıvamış müşterilerini ve vatandaşları düşünerek destek kredileri vermeye ve düşük faizler ile krediler kullandırılmaya başlanmıştır. Dünyanın durma noktasına getiren bu virüs, dünyanın ekonomik hasarını vatandaşlara fazlasıyla göstermektedir. Peki sicili bozuk olan araç kredisi alır mı? sorusuna yanıt hayır olacaktır fakat pandemi döneminde bankaların kara listesinde yer alan vatandaşların bile kredi alabilmesinin önü açılmıştır. Coronavirüs kapsamında yürürlüğe giren bazı çalışmalar ve düzenlemeler olmuştur. BDDK tarafından düzenleme yapılan karar; kredi kartı veya kredi borcu olan vatandaşlarımıza tanınan esnekliktir. Bu kararda yapılan düzenleme sayesinde taksitleri gecikmeye giren vatandaşlarımız yasal takibe başlama süreleri eskiden 90 gün iken bu dönemde 180 güne kadar yükseltilmiştir. BDDK’nın bu pandemi döneminin hafiflemesine bir nebzede olsa katkıda bulunması hedeflenmektedir. Pandemi döneminden yılın son 31 Aralık 2020 gününe kadar bu düzenleme geçerlidir.

Sicili bozuk olan vatandaşlarımıza temel ihtiyaç içinde destek kredileri verilmektedir. Bu dönem içerisinde sicilin bozuk olması ve kara listede olmak pek önem arz etmemektedir. Bankanıza kefil gösterip kredi almanız mümkündür. Kredi notunuz düşükse veya siciliniz bozuk ise banka kefil ile anlaşma yapmak isteyebilir. Kefil olan kişinin 6 aydır sigortadan yaralanması, memur olması ya da yüksek kredi puanına sahip olması gerekmektedir. Kefil olan kişinin eşi var ise eş muvafakati da göz ardı edilmemektedir. Başka bir seçenek ise teminat göstermenizdir. Bankalar normalde kredi puanınız düşük ise sizden teminat isteyebilmektedir. Eviniz, arabanız, arsa veya tarlanız bunlardan birisi olabilir.

İpotek İle Kredi Verme

Bankaların vatandaşlara ihtiyaç ve diğer kredileri vermesi için mülklerin ipotek edilmesi seçeneği ile yararlanabilirsiniz. Bu mülklerin sizin adınıza olması, üzerinde başka bir ipotek bulunmaması ve satışa uygun olması gerekmektedir. Borçlarınız var ise en kısa zamanda borçlarınızı yapılandırıp kapatabilir ve kredi işleminize başlayabilirsiniz. Ek gelir kazandığınıza dair beyanlar sunarak bankanızın kredi vermesini sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinden başvurular yapabilirsiniz bunun nedeni bu sayede bankalar belge talebinde bulunamamaktadır. Kredi notunuz ile ilgilenmeyen bankalardan kredi almayı deneyebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatları verebilir, borçlarınızı yapılandırıp ya da küçük meblağlar ile kredi çekebilir onları düzenli ödeyerek kredi notunu arttırmanın yollarını arayabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.