«

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

İnternetten yapılan alışverişlerin son yıllarda artması sebebiyle sanal kart kullanımı da önemli bir hale geldi. Hem alışverişinizi daha hızlı yapmak, hemde alışveriş sırasında herhangi bir bilgi çalınması gibi güvenlik sıkıntılarıyla uğraşmamak için sanal kart kullanımı, çok büyük avantaj sağlamakta. Büyük veya küçük olması farketmeksizin, alışveriş sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşamak maddi zarara sebebiyet verebilmekte.

Bunun gibi tüm olumsuz güvenlik sorunlarının önüne geçebilmek adına son yıllar popüler olan sanal kartlar, çokça tercih edilip güvenlik konusunda hayat kurtarıcı bir görev üstlenmekte. Harcama veya alışverişinize göre içine para yükleyip tek seferlik kullanılan sanal kartlar, internet üzerinden kolay ve güvenli bir alışveriş avantajı tanıyor.

Normal kredi kartlarında yaşanmış olan bilgilerinizin kopyalanması, ekstra çekimler veya korsanlar tarafından yapılan alışveriş gibi sorunların önüne geçebilmek adına üretilmiş olan sanal kartlar, günümüzde bütün alışveriş sitelerinde ve mağazalarda kullanılabilir. Alışveriş yaparken sizde herhangi bir güvenlik sorunu yaşamak istemiyorsanız sanal kart oluşturabilirsiniz.

Sanal kart mantığı oldukça basit bir temelle çalışmaktadır. Kısaca örnekleyecek olursak, 100 TL’lik bir alışveriş yapacağınızı varsayalım. Bunun için hemen bankanızdan 100 TL tutarında bir sanal kart limiti oluşturuyor ve paranız kartınıza yüklendiği anda 100 TL’lik alışverişinizi güvenli bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Sanal kartta da normal kredi kartında olduğu gibi taksit imkanı bulunur. Kredi kartlarında alışverişleriniz sonrasında kampanya ve bonus puanlarından yararlandığınız gibi sanal kartta da aynı imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Sanal kartınızdaki tüm parayı harcadığınız takdirde kart devre dışı olacağından herhangi bir güvenlik sorunu da oluşmayacaktır. Bu sayede bilgileriniz başkasının eline geçmiş olsa bile, hiçbir işe yaramayacak ve bir zararda vermeyecektir. Çünkü sanal kartlar hesap bakiyesi sınırlı ve bakiye bittiği anda kullanımı da biten kartlardır.

Sanal kart kullanımınızdan sonra bankanızdan ayrı bir sanal kart ekstresi gelmemektedir. Sanal kartınız ile yaptığınız alışverişler kredi kartı borçlarınızla beraber bankaya yansıtılır. Sanal kart, adı üstünde hayali bir karttır. Fiziki olarak herhangi bir özellik bulunduramaz. Bu sebeple sanal kartınızı pos cihazı kullanılan bir bankada kullanmanız imkansızıdır.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *