«

Özel Güvenlik Randevu Nasıl Alınır? Randevu Alma Saatleri Neler?

Özel güvenlik görevlisi olmak isteyenler, bu konuda eğitim vermeye yetkili kurumlardan özel güvenlik görevlisi temek eğitimi aldıktan sonra sınavlara giriyorlar. Sınavdan geçen kişiler, özel güvenlik görevlisi olabilmek için emniyet müdürlüklerinden özel güvenlik görevlisi sertifikası ve kimlik kartı almak üzere e-randevu alıyor. Özel güvenlik randevu nasıl alınır sorusu ise birçok kişinin merak ettiği bir soru.

Ülkemizde özel güvenlik görevliliği mesleği, kolluk kuvvetlerinin verdiği güvenlik ve asayiş hizmetine ek olarak yapılan bir meslektir. Bu mesleğe seçilen kişiler, gerekli eğitimleri alır ve valilik ile özel güvenlik şubesi onayı ile göreve başlarlar.

Hastaneler, okullar, çeşitli kamu kurumları, bankalar, iş yerleri, konut siteleri gibi pek çok alanda, güvenliğin sağlanması için özel güvenlik görevlilerinden destek alınır. Binlerce özel güvenlik görevlisi bulunduğu halde bu alanda oluşan ihtiyaç her geçen gün artıyor ve alımlar hızla devam ediyor.

Özel güvenlik görevlisi olmak isteyenler için başvurular, sınavlar, özel güvenlik görevlisi sınav tarihleri ve özel güvenlik randevu nasıl alınır detaylarına yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Özel Güvenlik Randevu Alma

Özel güvenlik randevu alma, özel güvenlik eğitimi alınan kursta eğitimlerin tamamlanmasının ardından sınava girerek başarılı olan kişilerin yapacağı bir işlemdir. Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerin yapmaları gereken son işlem adımı, randevu alarak sertifika ve özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmaktır.

Özel güvenlik görevlisi kimlik kartı, kişilerin bu konuda eğitimli oldukları ve bu işi profesyonel hizmet şeklinde yaptıklarını gösteren belgedir. İl Emniyet müdürlüğü internet sayfasından yapılan randevu işlemi sırasında gerekli belgelerle ilgili bilgiye de ulaşılabiliyor.

İl emniyet müdürlüklerinden özel güvenlik randevu nasıl alınır diye merak edenlerin arama motorlarına, randevu almak istedikleri il adı ve “özel güvenlik randevu “ yazarak arama yapmaları, sayfaya hızlı ulaşmalarını sağlayacaktır. Emniyet müdürlüğü sayfasında yer alan özel güvenlik hizmetleri menüsünde özel güvenlik randevu alma sekmesi bulunur. Bu sekmeyi tıklayarak randevu alma işlemi kolayca gerçekleştirilir. Aynı sayfada özel güvenlik görevlisi temel eğitimini tamamlamış kişiler için istenen belgelere yer verilir.

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İçin İstenen Belgeler

Sınavlarda başarılı olan adaylar, e-randevu aldıktan sonra emniyet müdürlüklerine giderek Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı almak için başvuru yaparlar. Özel güvenlik randevu nasıl alınır yukarıda açıklamıştık. Randevuya giderken;

 • Online randevu alırken giriş yapılan sitede bulunan dilekçe örneğinin çıktısı alınıp doldurulur.

 • Sitede bulunan güvenlik soruşturma formu ve arşiv formu doldurulur çıktı alınıp resim yapıştırılır.

 • Nüfus cüzdanı aslı ve 1 adet fotokopisi

 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği

 • Çift sorgulu adli sicil belgesi

 • İkametgâh belgesi

 • Kan grubu kartı

 • Diploma veya öğrenim belgesi aslı ve fotokopisi

 • 2 adet telli mavi dosya

 • 2 adet biyometrik vesikalık fotoğraf

 • Silahlı ve silahsız güvenlik için özel alınmış sağlık raporu

 • Özel güvenlik harç ödeme makbuzu, hazırlanır.

Hazırlanan belgelerle emniyet müdürlüğüne şahsen başvuru yapılır. Başvuru sırasında kişilerin parmak izi alınarak gerekli belgelerin içerisine parmak izi formu da eklenir.

Özel Güvenlik Randevu Alma Saatleri

Özel güvenlik randevu alma saatleri il müdürlüklerine göre değişiklik gösterebilir. İstanbul il emniyet müdürlüğü 17:00-17:30 ve 21:00-21:30 saatleri arasında randevu alınıyor. Bu saat aralığını kaçırmamanızı tavsiye ederim. Tüm belgelerinizi eksiksiz hazırlayarak randevunuza tam vaktinde gitmeniz tavsiye edilir.

Özel Güvenlik Randevu Nasıl İptal Edilir?

Randevu aldıktan sonra çeşitli sebeplerle iptal etmek zorunda kaldıysanız emniyet müdürlüğü sayfasından ‘randevu iptal et’ butonunu tıklayarak adımları takip edip randevunuzu iptal edebilirsiniz.

http://e-randevu.istanbul.pol.tr/randevuApp/bul_sil.aspx bu linkteki sayfaya girip randevu aldığınız bilgileri girerek randevuyu sorgulayıp iptal butonuna tıklayarak iptal edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

 1. istanbulacilelektrikcisi

  faydalı bir paylaşım olmuş, kaleminize sağlık.