«

Nasıl Girişimci Olunur?

Nasıl Girişimci Olunur?

Eğer artık başkalarının himayesi altında çalışmaktan sıkılmış iseniz ve kendi işinizin patronu olmak isterseniz bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Bu makale ile girişimci olmanın getirilerini ve püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Girişimci olmak için başlıca kurallar şunlardır;

Harika fikirler düşünmek, girişimci olmak konusunda olmazsa olmazlar arasında yer alır. İnsanların ihtiyaçlarını çok daha iyi bir şekilde karşılamaya çalışmak ya da insanların yaşamını daha kolay bir hale getirmek olabilir.

Eğer ki girişimci olmak konusunda aklınıza bir fikir geldiyse, bu fikrin gerçeklik payının olup olmadığını tartmalısınız. Bunun haricinde maliyeti, imalat zamanını ve popülerlik derecesini de iyi bir şekilde düşünmelisiniz

Farklı düşüncelere ve eleştirilere her zaman açık olmanız gerekmektedir. Bir ürünü yaratmadan önce bu ürünün benzerlerini kullanmış olan kişiler ile iletişime geçip görüşlerini alın. Bunun haricinde ürünün hedef kitlesini belirleyerek, kitlenin daha çok nelerden hoşlanıp hoşlanmadığı konusunda bir taslak çıkararak o konular üzerinde yoğunluk göstermeye çalışın.

Bir iş planı oluşturun. İş planında detayları ve açıklamaları kapsatın ve bunun haricinde bütün her şeyin gerçekçi olmasına özen gösterin. Her bir bölüm için teker teker zaman ayırın ve hiçbir şeyi es geçmeyin. İyi bir iş planı şunlardan oluşmalıdır;

Ürünün tanıtımı

Ürününüzü her koşulda geliştirmeye yönelik adımlar atın. Görüntüsü nasıl olması gerekir? Ürün için hangi malzemelere ihtiyaç duyulmalıdır? Bunları belirleyerek günümüz koşullarının teknolojisine göre göze güzel gelen bir tasarım yapın.

Pazar analizini unutmayın

Ürününüz ile hangi hedef kitlenize hitap ettiğinizi, bu hedef kitlenin nasıl bir alışverişte bulunduğunu, daha çok nerelerde ikametgah ettiklerini plana dahil edin.

Rekabet olmazsa olmaz

Bu ürününüz için belirli bir rakipleriniz elbet olacaktır. Bu rakiplerinizin kimler olduğunu ve onların daha üstünde bir ürün nasıl çıkaracağınızı araştırın

En kritik iş olan pazarlama

Her şeyiniz tamam olsa da, ürününüz ne kadar güzel olmuş olsa da o ürünü doğru bir şekilde pazarlayamaz iseniz hiçbir önemi kalmayacaktır. Bunun için reklamlarınızı en doğru şekilde vermeli ve kendinize güzel bir slogan bulmalısınız.

Bunların haricinde satışlar konusunda, imalat konusunda, finansman konusunda detaylı bir analiz yapmanız oldukça önemlidir.

Bunların hepsini halletmenizin ardından işletmenizin kurulumu için kendinize bir yatırımcı bulmalısınız. Fikriniz gerçekten güzel ise gerekli kişiler ya da firmalar size yatırımda bulunmak isteyecektir.

Ürününüz için bir yatırımcı buldunuz ve satışlarınızı da yapıyorsunuz. Bundan sonrası için girişimciler ile bir araya gelerek iyi bir ilişki kurabilir, yeni fırsatlardan haberdar olabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Winman Hakkında

Winman

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Şuan eğitimimi açık öğretim üzerinden tamamlamaktayım. İnternet işlerine ve bilgisayar oyunları karşı merakım var. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *