«

Kredi notum ne zaman yükselir?

Kredi Notum Ne Zaman Güncellenir?

Sizlere bu makalemizde kredi notu nasıl güncellenir?, kredi notu ne zaman güncellenir? Soruları hakkında bilgi sunacağız.

Birçok vatandaşımızın merak ettiği ve kafalarında sürekli soru işareti olarak kalmış olan kredi notu güncellenme konusu, finans giderlerinin birazını kredi çekerek yapmış olsada düzenli ödeme sonucundaki kredi notlarını merak ederler. Bunun nedeni ise yeni finans ihtiyaçları için kredi çekmeye ihtiyaç duyma durumunun artmasından dolayıdır.

Çeşitli finans şirketleri kredi kayıt bürosuna başvuruda bulundukları takdirde kredi notu güncelleme olayı gerçekleşmektedir. Ancak gerçeğin aksine birçok vatandaş, kredi notunun her ay düzenli olarak belirli bir tarihte güncelleneceğini düşünür. Finans şirketleri belli bir şekilde aylık olarak güncelleme yapabilir ancak, her zaman bu böyledir diyemeyiz. Bu finans şirketinin büroya ne zaman başvurduğuna bağlı değişen bir durumdur. Bu nedenle kredi notu güncellemesi her ay olabildiği gibi bir aydan uzun sürede de gerçekleşebilir.

Kredi notunuzun iyi anlamda güncellenmesi için düzenli olarak ödemeler yapıyor ve kredilerinizi aksatmıyor olabilirsiniz. Ancak güncellenmesi için bankanızın kredi kayıt bürosuna güncelleme için başvuruda bulunması gerekir.

Kredi notu güncellemesi ne zaman görünür?

Kredi notu verilerinizin kredi kayıt bürosuna başvurudan sonra size yansıtılmayabilir. Güncelleme yapıldıktan ortalama iki iş günü içerisinde size yansıtılması muhtemeldir.

Finans şirketleri size kredi notunuzu her ay düzenli periyotlarla güncellendiğini söylese de kredi kayıt bürosuna başvurmadan bu olay gerçekleşemez. O yüzden sabırsızlığa kapılıp her ay belirli bir miktar para karşılığında kredi notunuzu öğrenmek yerine 45 gün ila 60 gün bekledikten sonra öğrenmek, sizin adınıza daha yararlı olacaktır.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *