«

Krampa Ne İyi Gelir, Kramp Doğal Yollarla Nasıl Geçer?

Krampa Ne İyi Gelir, Kramp Doğal Yollarla Nasıl Geçer?

Kramp, genellikle her insanın dönem dönem karşılaştığı bir kas spazmı çeşididir. Kramp girmesi olarak adlandırılan bu durum, genellikle çok ciddiye alınmaz. Genellikle bir zararı olmayan kramplar, zaman zaman bazı önemli sorunların belirtisi sayılabiliyor. Kısa süreli de olsa can yakan krampa ne iyi gelir, kramp doğal yollarla nasıl geçer merak ediliyor.

Şiddetli bir kasılma şeklinde meydana gelen kramplar, genellikle arka ve alt bacakta daha yaygın görülüyor. Bununla beraber ellerde, kollar ve midede de kramp görülebiliyor. Özellikle hamileler çok fazla kramp sorunu yaşıyor. Kramplar yaygın olarak gece uykusunda yaşanıyor, kişiyi uykudan uyandıran bir kasılma şeklinde ve acı verici olan kramplar, kası birkaç dakika kullanılamaz bir hale getirebilir. Kramplardan en çok, baldırlar etkilenir, baldırda görülen kramplar günde birkaç defa tekrarlanabiliyor.

Hemen hemen herkeste görülen ve tekrarlayan krampa ne iyi gelir sorusunun yanıtını vermeden, kramp neden olur sorusu yanıtlanmalıdır. Birçok sağlık sorununun temelinde beslenme yatar. Beslenmeyle alınamayan bazı vitamin ve minerallerin eksikliği sonucunda çeşitli rahatsızlıklar görülür. Kramplar da bu rahatsızlıklardan biridir. Magnezyum, potasyum, sodyum ve kalsiyum gibi minerallerin eksikliği, kas kramplarına yol açar. Kramplara neden bir diğer etken ise uzun süre hareketsiz kalacak pozisyonlarda olmaktır. Ancak bu durumun zıttı olarak egzersiz yapan kişilerde de çok fazla kramp görülür. Bunun sebebi ise uzun süren spor sonrasında vücudun susuz kalması ve tuz kaybetmesidir. Krampa neden olan şeylerden bazıları ise;

  • D vitamini eksikliği

  • B grubu vitaminleri eksikliği

  • Alkol kullanımı

  • Şeker hastalığı

  • İshal, olarak sayılabilir.

Kramp Nasıl Geçer?

Krampa ne iyi gelir, diye araştıran, sık sık kramp sorunu yaşayan kişilerin bir uzmana görünmesinde fayda vardır. Bununla birlikte ani meydana gelen krampların önlenebilmesi için bol bol su içmeli beslenmeye dikkat edilmelidir. Krampa iyi gelen bazı doğal yöntemler arasında papatya çayı yer alıyor.

Papatya çayı ile kas spazmları hafifletilebilir. Papatya yağı ile de kramp giren bölgeye masaj yapılabilir.

Kramplara İyi Gelen Doğal Karışım

Birer çorba kaşığı, susamyağı, kantaron yağı, nane yağı ve 1 çay kaşığı pul biberi iyice karıştırın ve kramp giren bölgeye masaj yaparak uygulayın.

 

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *