«

KOSGEB Desteği Nasıl Alınır? KOSGEB Kredisi Başvuru

KOSGEB kendi işini kurmak isteyen kişilere yardımcı olan bir kamu kuruluşudur. Etrafınızdan sıkça duyduğunuz ve başarılarıyla haber yapılan birçok girişimci KOSGEB’den yardım almışlardır. KOSGEB yeni iş fikirlerine sahip girişimcilere belli koşullar altında yardımcı olur. Bu yazımızda KOSGEB kursu nedir nasıl girişimcilik belgesi alınır, geri ödemesiz KOSGEB kredisi nasıl alınır ya da düşük faizli KOSGEB kredileri nasıl alınır ile ilgili sorularınıza cevap vermeye çalışacağız.

KOSGEB Kursu Nedir ve Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır?

Yazımıza en başından başlayarak bahsetmemiz en iyi olacaktır. KOSGEB, girişimci olmak isteyen kişilere yardımcı olan bir kuruluş olduğunu söylemiştir. KOSGEB her dönemlerde düzenli kurslar açmaktadır. Bu kurslara iş fikrinizin olduğunu söyleyerek yazılmanız gerekiyor. İş fikrinizin gerçeği yansıtan ve tutarlı bir iş fikri olması da kursa yazılabilmeniz açısından büyük bir önem taşımaktadır. Kursa yazıldıktan sonra dersleriniz başlar. Burada KOSGEB uzmanları nasıl iş kurabileceğinizden ve iş fikri projesini nasıl hazırlayabileceğinizden bahseder. İş kurarken hangi işlemlere dikkat etmeniz gerektiği de bir başka önemli aşama olmaktadır. Kursu bitirebilmeniz için girişimci belgenizi almanız gereklidir. Ama girişimci belgesi alınması için bir iş fikri projesini KOSGEB’e sunmalısınız. Bu proje de kurmayı düşündüğünüz işin maliyeti, giderleri, kuruluş yeri, kaç kişi çalışacağı, kimlerin çalışacağı gibi önemli adımların bulunması gerekmektedir. Bu proje gerçekçi olmalı ve gerçeği yansıtmalıdır. Bu projenin nasıl hazırlanacağını KOSGEB eğitim verirken sizlere öğretecektir. Projenizin kabul görmesinden sonra girişimcilik belgesini almaya hak kazanırsınız.

Geri Ödemesiz KOSGEB Kredisi ve Düşük Faizli KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

Geri ödemesiz KOSGEB kredisini çiftçiler, esnaflar ve öğrenciler alabilmektedir. Genellikle tarımsal aktivitelerle ilgili olacak olan iş fikirlerinde başvurduğunuzda tarımı destekleme amaçlı KOSGEB kurumları 50 bin TL’ye kadar geri ödemesiz KOSGEB kredisi verebilmektedir. Düşük faizli KOSGEB kredisi almak için iş fikrinizin tamamlanmasından sonra mutlaka KOSGEB’e başvurmanız gerekmektedir. Başvurunuz sonrasında en üst limit olarak verilebilen geri ödemeli destek tutarı ise 100.000 TL olmaktadır. Geri ödemesiz verilen hibenin üst tutarı ise 50 bin TL olmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *