«

Köpeklerle Nasıl İletişim Kurulur?

İletişim Nedir ?

İletişim, gönderici ve alıcı konumundaki iki canlı arasında gerçekleşen duygu, düşünce, davranış ve bilgi alışverişidir. Canlı, ihtiyaçları ve mutlu bir yaşam sürmek için etrafındakilerle iletişime geçer. İletişim ruhsal ve bedensel ihtiyaçlara iyi gelir.

Köpeklerle Nasıl İletişim Kurulur?

Köpeklerin çok ilginç ve zor bir dili vardır. Köpek dilini öğrenmek Çince öğrenmeye benzer. Köpekle olan ilişkinizde ciddi olmalısınız, eğer ciddi olup ilgilenmezseniz köpeğin gözünde bütün değerinizi kaybedersiniz. Köpeğinizi ciddiye alıp sürekli iletişim halinde olmaya çalışın. Köpeğiniz sizi görünce kuyruk sallıyorsa, yerde sırt üstü durup deli gibi oynaşıyorsa sakın azarlamayın, sizi sevdiğinden yapıyordur. Eğer onları yaptığında azarlarsanız köpeğin kafasını karıştırıp gözündeki saygınlığınızı azaltmaktan başka bir şey yapmazsınız.

Sakın köpeğinizle dolaşırken köpeğiniz başka bir köpeğe,insana veya canlıya havladığı zaman severek sakinleştirmeye çalışmayın. Bunu doğru bir davranışmış gibi algılar her zaman yapar.Yaptığınızda bağırmanız bir şey ifade etmez, köpek olumsuz bir şey yaptığı zaman olumlu olarak anlayabileceği hareketlerden kaçınmalısınız. Konuşmak insana özgü bir özelliktir,köpekleri davranışlarınız etkiler.

İnsanlar ve köpeklerin dostlukları çok eski tarihlere dayanmaktadır. Atalarımız köpeklerle avlandılar, hayatlarını köpeklerle paylaştılar. Bu dünya hepimizin insanız diye üstün görmeyelim kendimizi,dünya üzerindeki bütün canlıların ortak yaşam alanıdır dünya. Siz fark etmeseniz de köpek sizin hareketlerinizi anlar hisseder, o yüzden köpek yanınızdayken hal ve hareketlerinize dikkat edin. Siz yeter ki köpeğinizle ilgilenin, o yeri gelir sizin için canını vermeye hazırdır.

Köpeğinizle bol bol oyun oynayın onu mutlu edin. Köpeğinize oyun oynatarak onun rahat hissetmesini sağlayabilirsiniz. Oyun oynamak istediği zaman ağzı açık bir şekilde size bakar,tatlı tatlı havlar ve daireler çizer onların bu isteğini geri çevirmemeye çalışın. Akşam eve geldiğinizde sizi gördüğüne o kadar mutlu olur ki, size sevgisini sunmaya çalışır. Rahatlar, üstünüze atlamaya ve sizi yalamaya çalışır.
Dikkatli ve heyecanlı köpekler kulaklarını diker ve etrafı gözlemler. Ağzı açık etrafı dinler eğer tanımlayamadığı bir ses varsa ağzı kapalı dinlemeye başlar. Eğer köpeğiniz kuyruğunu bacaklarının arasına almış,kulakları askıda kalmışsa korkuyordur. Kuyruğunu çıkarıp kulakları dikleştirdiyse yeniden rahattır.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. Ahmet

    Güzel bir yazı olmuş çok teşekkürler. Başarılarının devamını dilerim 🙂

  2. Kadir Uzun

    Faydalı bir paylaşım olmuş. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

  3. Ahmet

    7 aylık bir köpeğim var ve eğitim konusunda sıkıntı çekiyorum. Nette araştırdığım bir çok yöntemi denedim fakat sonuç alamıyorum ya çok inatcı yada ben beceremiyorum 😀 napıcam bilmiyorum kendi kafasına göre takılıyor şuan 😀