«

Kıyafet Seçerken Tarzınız Etkilenmesin

Bazen seçimlerimiz kendimizi olduğumuzdan daha kötü, yorgun ve yaşlı hissettirmektedir. Dikkat edeceğiniz birkaç adımla bunların önüne geçebilirsiniz. Nasıl mı?

İlk olarak modaya uymak adına vücudunuza uymayan, sizi olduğunuzdan daha şişman, kısa ve yaşlı kıyafetleri seçmeniz kendinizi kötü hissetmenize neden olacaktır. Sadece moda olması nedeniyle size uymayan kıyafetleri tercih etmeniz kendinizi kötü hissetmenize ve enerjinizi düşürmenize neden olacaktır. .Bu sebepten sadece moda diye istemediğiniz şeyleri giymekten vazgeçmelisiniz.

İkinci olarak ise yaptığınız makyajınız; ağır makyajlar, kalıp gibi bir yüz sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. Onun yerine ten renginize uygun hafif ve doğal tonlar seçmeniz sizin genç bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Ten renginizden açık bir fondöten yerine BB kremler kullanabilir, göz altınız da ki koyulukları bir fırça yardımıyla ve hafif dokunuşlarla kapatabilirsiniz.

Üçüncü olarak koyu renkler giyinmek; renk seçimleriniz gün içerisinde hem sizin hem de çevrenizdekilerin enerjilerini etkileyebilir. Yas tutar gibi sürekli koyu renkler giyinmekten vazgeçmelisiniz. Saç ve ten renginize uygun daha canlı renkler sizi olduğunuzdan daha genç bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Dördüncü olarak saç modeliniz; sırf uzun saç seviyorsunuz yada tam tersi sırf kısa saç seviyorsunuz diye kendinize uymayan modellerden vazgeçmelisiniz. Onun yerine yüz tipinize uygun sizi fresh gösterecek modeller seçmelisiniz.Saçlarınıza yapmış olduğunuz bakım, saçlarınızın daha canlı ve kuvvetli olmasını sağlayacağı gibi sizin de daha etkili bir arzınızın olmasını sağlayacaktır.

Beşinci olarak aksesuar seçiminiz; gereksiz aksesuar kullanmanız tarzınızın kötü gözükmesine sebep olacaktır. Daha sade ve zarif seçimler yapmalısınız. Sırf seviyorsunuz diye sizi yaşlı gösteren takılarınızdan vazgeçmelisiniz. Takınıza uygun kıyafet yerine kıyafetinize uygun takı seçimleri yapmalısınız. Düz bir siyah elbisede seçeceğiniz aksesuarlar sizi çok şık gösterebilir bu tamamen sizin elinizdedir.

Altıncı olarak ayakkabı seçiminiz; rahat diye aynı ayakkabıyı tüm kıyafetinizde kullanmanız sizce de kötü değil mi? Rahatlığı biraz göz ardı edip şık seçimler yapmalısınız. Stilinize uygun seçimler yapmak sizi daha bir görünüme kavuşturacaktır.

Son olarak iyi görünmek iyi hissetmek sizin elinizde, küçük gibi gözüken bu ayrıntıların kabusunuz olmasına izin vermeden yapacağınız basit tercihler ile daha mutlu ve enerjik biri olabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *