«

Kimdir – Kısaca Hayatı Bilgi Edinme Sitesi

Yazılı bilgi sitesinden aradığınız tüm bilim adamları ünlü tarihi düşünürler, tarihe mal olmuş mimarlar tarihin en önemli şahsiyetleri, tüm konulardan ders notları ve coğrafya matematik kimya fizik alanında en önemli çalışmaların notlarını ücretsiz edinebilirsiniz. Yazılı bilgide kısaca tüm derslerden örneğin din kültüründe öğrencilerin takıldığı ders soruları, Türkçeden deyim ve atasözleri, yazarlar, şairler, söz sanatları ve yazım kuralları, edebi eserler kitap özetleri ve daha bir çok şeyi ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz bilgi sitesidir.

Yunus emre kimdir Hz. Şuayip kısaca hayatı, Türk matbaasının ülkemize geliş hikâyesi, Türkiye’nin bölgeleri, Kaygusuz abdal ve diğer tüm şair ve yazarların hayatını, mimar sınanın kısaca hayatı ve gizemli esrarengiz tasarımlarını, onun yaptıklarını, ünlü ozanımız Karacaoğlan’ın şiiri, Hz yusuf hayatı kısaca ve onun yaşamış olduğu dramı ve edebiyat anlamındaki tüm konulara ulaşabilir kısaca bilgi sloganı ile hareket edilen ücretsiz güncel bilgiler yer almaktadır.

Aynı zamanda ders notlarını ve de kısa bilgilerin yanı sıra uzun detaylı açıklayıcı bilgiler de yer almaktadır.

Ders notlarından sonra güncel pratik haberler, otomobil ve teknolojik konulara, kitap özetleri, yazarların kısaca hayatı nedir, nasıl yapılır, sorunların nedenleri nelerdir gibi bilinmeyen tarih coğrafya sorularına; matematik, mantık gibi soruların cevapları bu sitede. Söz gelimi son açılan konulardan bir dilekçe yazarken neye dikkat etmek gerekir, ilkçağ ortaçağ yeni çağ ve yakın çağ tarihi ile, tarih nedir – tarihin özellikleri nelerdir burada bulabilirsiniz. Osmanlı zamanlarında kendini gösteren Ali kuşçu ve çalışmalarını, İbni sina’nın El kanuni fit tıp adlı meşhur eserini ve biruni kimdir kısaca hayatı
adlı makaleleri yazılı bilgi adresinden okuyabilirsiniz.

Sözgelimi Sultan Mehmet’in hayatı yazılı bilgi adresinde okuduğumuz zaman onun dünyada önemli bir şahsiyet olmasını, iyi bir komutan olmasını, onun çocuk yaşta ünlü Avrupa’daki en önemli hocalardan ders alması, Avrupa edebiyatından yararlanması, Türk İslam bilginlerden faydalanması onun çok yönlü bir komutan olmasını sağlamıştır. Dün kültürü ve ahlak bilgisi dersinde peygamberlerin kısaca hayatı bu ve dini konularda yardımcı konular arasında yer almaktadır. Mucizeli peygamberlerden Hz Musa hayatı kısaca bilgi ve biyografisine de bu siteden ulaşabilirsiniz.

Sosyal bilgiler ve inkılap tarihi konularını, etkinlik örneklerinden tarih nedir kısaca açıklayınız sorusunun cevabını yine yazılı bilgiden bulabileceksiniz. Yapmanız gereken tek şey ilgili ders kategorisinden aradığınız ödevi seçmek ya da site arama kutusunu kullanarak ödevinizi bulmak.

Namık Kemal’in Reşat Nuri Güntekin’in kısaca hayatı, Orhan Veli ve diğer şair ve yazarları topluca biyografi ve kısaca hayatlarını bu siteden edinebilirsiniz. İlkokul ortaokul ve lise konularının yanı sıra üniversite derslerinize yardımcı kaynak olarakta kullanabilirsiniz. Yazılı bilgi sitesi odevbul.com desteği alarak yayın hayatını daha da genişletmiştir. Video derslerin yanı sıra test deneme ve kısa kısa ders notlarını dersler kategorisinden edinebilirsiniz. İlginç bilgiler, merak edilenler ve pratik tüm fikirler bu adreste. Öğrencilerin bir numaralı yardımcısı, okula destek olan bu eğitim sitesinde yorum yaparak sizlerde dilediğiniz soruyu site yönetimine ve diğer öğrenci arkadaşlarınıza sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *