«

Karantina Günlerinde İzlenecek Dizi Tavsiyeleri

Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de korona virüse karşı karantina önlemleri alınıyor. Büyük çoğunluğun evlerinde olduğu şu günlerde izlenecek filmler, okunacak kitaplar, takip edilecek diziler, evdeki süreyi bir miktar daha kolay geçirebilmemize yardımcı oluyor. Sizler için farklı kategorilerde dizileri derledik.

How I Met Your Mother

Hala izlemeyen varsa mutlaka izlemeli. Yine çekildiği dönemi aşabilen e iyi komedi ve dostluk dizilerinden biri olan How I Met Your Mother, sıcak atmosferiyle seyirciyi içine çekebiliyor. Amerika’ da yaşayan 5 kişinin yolları bir şekilde kesişiyor ve dost oluyorlar. Diziye ismini veren “annenizle nasıl tanıştım” dizinin ana konusunu yansıtıyor. Dizi, karakterimiz Ted’in eşiyle tanışma hikâyesini anlatırken diğer tüm karakterlerin yaşamı etrafında dönüyor. Dizi zaman zaman bizi ters köşe yapıyor.

The IT Crowd

Absürt komedinin en güzel örneklerinden olan The IT Crowd, özellikle şu sıkıntılı ve endişeli günlerde kafa dağıtmak, biraz kahkaha atmak için izlenmeli. Dizide IT departmanında çalışan üç kişi etrafında dönen olaylar anlatılıyor. Yayınlandığı ilk zamanlardan bu yana hala seyircisi kahkahalara boğabilen keyifli bir dizi arayanlar bu diziye bakmalılar.

Person Of İnterest

“We are being watched. The government has a secret system…” “ İzleniyorsunuz!” jeneriği ile başlayan bu muhteşem dizi, üzerinde çok durulan yapay zekânın kontrolü ele alması konusunda izleyebileceğiniz en kaliteli dizi. Polisiye, dram, aksiyon ögelerini barındıran dizi, müthiş bir zeka ürünü olan senaryosuyla, oyuncuların karakterleri tam olarak yansıtmasıyla soluksuz izlenebiliyor.

Poldark

Dönem dizilerini sevenler için Poldark, şiddetli bir tavsiyedir… Konusunun güzelliği bir yana bazı sahneler o kadar güzel çekilmiş ki… Evde olduğumuz bu günlerde hepimiz baharı hissetmeyi özledik, denizi, çimeni ve toprağı… Dizide uzun uzun doğa sahnelerine yer veriliyor. Çekimler çok kaliteli, hikâye çok sıcak…

Friends

How I Met Your Mother’dan daha önce çekilmiş olan en güzel dostluk dizilerinden biri olan Friends’in bazı yansımalarını How I Met Your Mother dizisinde bile görebilirsiniz. Komedi türünün en çok izlenen dizilerinden olan Friends’i izlemeyen varsa mutlaka izlesin.

Peaky Blinders

Sahneleri, konusu, karakterleriyle, sürükleyici, şaşırtıcı harika bir dizi Peaky Blinders… Aksiyon ve dram sevenler için tavsiyedir.

 

 

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *