«

Kadıköy’de Gezilecek Yerler

Kadıköy'de Gezilecek Yerler

Kadıköy, İstanbul Anadolu yakasında bulunan, cadde ve sokakları, farklı atmosferi ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başaran bir ilçedir. Artık hemen herkesin bildiği gibi Kadıköy denilince akla Boğa Heykeli geliyor. Buluşma noktası olarak kullanılan Boğa Heykeli, Kadıköy’ün simgesi olmuş durumda. Kadıköy’de heykelin yakınlarında yer tarifi yapılacaksa boğa heykeline göre tarif ediliyor. İstanbul’un en eski ilçelerinden olan Kadıköy’de gezilecek yerler nerelerdir yazımızın devamında yer verdik.

Çarşı Ve Bahariye

Çarşı Ve Bahariye

Kadıköy gezisinde çarşının atmosferini hissetmek isteyenler Kadıköy çarşısına uğramalıdır. Çok renkli ve çeşitli dükkânları, mağazaları ile Kadıköy çarşısı, alışveriş yapmak için ideal. Çarşı içerisinde bulunan Tellal Zade Sokağı, antika meraklıları ve kitapseverler için çok güzel bir sokak… Burada bulunan kitapçılar, sahaflar ve antika dükkânları, ilgi duyanları memnun ediyor.

Bahariye caddesi, yine Kadıköy denince akla gelen yerlerden biridir. Bahariye’de keyifli bir yürüyüş yapıp Kadıköy’ü soluyabilirsiniz. Buradan ulaşılan sanatçılar sokağı, sokak müzisyenleri seramik ve heykel atölyeleri bulunduran harika bir sokak. Tiyatro sevenler Kadıköy Oyun Atölyesi’ne gidebilir. Sahibi Haluk Bilginer olan bu mekân da her hafta oyunlar sergileniyor.

Bağdat Caddesi

Bağdat Caddesi

Kadıköy’e alışveriş yapmak amacıyla gelenler, pek çok markanın bulunduğu Bağdat caddesinde doya doya alışveriş yapabilir. Bağdat Caddesi, burada yer alan markalar sebebiyle oldukça kalabalık oluyor.

Moda Sahili

Moda Sahili

Kadıköy’de gezilecek yerler arasında deniz havası alıp yürüyüş yapmak isteyenler için moda sahili, İstanbul’dan uzaklaşmadan deniz havası alınabilecek güzel yerler arasında. Burada bulunan Moda çay bahçesinde çay simit yaparak eşsiz manzarayı izleyebilirsiniz.

Barış Manço Müzesi

Barış Manço Müzesi

Müze gezmeyi sevenler, Caferağa Mahallesi, Yusuf Kamil Paşa Sok. No:5 adresinde bulunan Barış Manço evini gezebilir.

Haydarpaşa Garı Ve İskele

Haydarpaşa Garı Ve İskele

Kadıköy’de gezilecek yerler denilince Haydarpaşa garından bahsetmeden geçilemez. Tarihi gar binası ve iskele, Kadıköy ziyaretinde mutlaka uğranılması gereken yerler arasında. Haydarpaşa Garı Kütahya çinileriyle süslenmiş tarihi bir mekân ve tarihi dokuları sevenlerin görmesi gereken bir yer.

Eminönü ve Karaköy iskelelerinden şehir hattı ile Haydarpaşa’ya vapur seferleri yapılıyor. Bu seferleri de değerlendirebilirsiniz.

Boğa Heykeli

Kadıköy Boğa Heykeli

Kadıköy denilince ilk akla gelenlerden biride Kadıköy’ün meşhur buluşma mekanı olan boğa heykelidir. İstanbul’a gelip boğa heykeli ile fotoğrafı olmayan insan nadirdir. Boğa heykelinin yapımı 1987 yılına dayanmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. istanbulacilelektrikcisi

    çok keyifli faydalı bir yazı olmuş, paylaşımınız için teşekkürler

  2. Samet

    Kadıköye gittiğimde gideceğim yerler belli oldu 🙂