«

Jandarma Ve Kara Kuvvetlerinin Sağlık Raporu Şartları Aynı Mı?

Milli savunma bakanlığı personel temini kapsamına giren; Kara, Deniz, Hava Kuvvet Komutanlıkları personel alımı, Jandarma Genel Komutanlığı personel alımı Ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı ilanlarında, adayların bazı nitelikleri taşımaları isteniyor. Eğitim, yaş, sağlık, fiziki yeterlilik gibi konularda, istenen nitelikler, ilanlarda detaylı olarak duyuruluyor. Genel nitelikler hemen hemen aynı olsa da jandarma uzman çavuş alımları ile kuvvet komutanlıkları uzman çavuş alımlarında istenen uzman çavuş sağlık raporu bazı noktaları ile farklılaşabiliyor.

Jandarma Uzman Çavuş Ve KKK Uzman Çavuş Sağlık Raporu

Jandarma Genel Komutanlığı’nın yaptığı uzman erbaş alımlarında, yazılı sınav aşamasını geçen adayların, ikamet yerlerindeki Jandarma Komutanlıklarına başvurarak sağlık raporu için sevk raporu almaları gerekir. Geçerlilik süresi 3 gün olan sevk raporu ile birlikte hastaneye başvurarak sağlık raporu alan adayların, olumsuz rapor aldıklarında itiraz etme hakları vardır. Jandarma uzman çavuş sağlık raporu ; “Komando Uzman Erbaş Olur” veya “Uzman Erbaş Olur” ibarelerini içermelidir.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımında da jandarma uzman çavuş alımında olduğu gibi sınav aşamalarından başarıyla geçenler sağlık raporu vermeye yetkili kuruluşlardan sağlık raporu almalıdır. KKK uzman erbaş alımı sağlık raporunda ise; uzman onbaşılar için: “Uzman Erbaş Olur/Komando Olur/Paraşütle Atlar”; uzman çavuşlar içinse “Uzman Erbaş Olur, Komando Olur/Paraşütle Atlar” ibaresi bulunmalıdır.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *