«

İş Bankası Sanal Kart Nedir? Nasıl Kullanılır?

İş Bankası Sanal Kart Nedir?

Genellikle internet üzerinden çok daha güvenilir bir şekilde alışveriş yapılabilmesi için devletimiz gerekli tüm adımları atarken, birden fazla bankanın da içerisinde olduğu düzenlemeler ve ek olarak geliştirilen hizmetler doğrultusunda bu tarz problemlerin üstesinden gelinmeye çalışılmaktadır. Ülkemizde ve dünyada kredi kartı sahiplerinin internet üzerinde alışveriş sırasında ne kadar güvende olduğunu bilmiyor ve korkularını her fırsatta dile getirmekteler. Bunun yanı sıra dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de sanal kart adında bir sürü ek hizmet sunuluyor. İlk kurulan bankalar arasında bulunun İş Bankası önde olmak suretiyle ülkemizde ki birçok banka kredi kartı kullanan müşterilerinin daha güvenilir ve çok rahat bir şekilde internet ortamında alışveriş yapmaları için sanal kartlar çıkarmışlardır.

İş Bankası Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

İş Bankası’nın sunmuş olduğu bu sanal kart ile insanlar artık internet ortamında daha güvenilir alışverişler yapabilmektedirler. Bu sanal kartlar kredi kartından çok daha farklıdır ve aralarında hiçbir bağlantı bulunmamaktadır. Alışveriş sırasında kredi kartı bilgilerini verirse internet korsanları tarafından çalınacağını sanan ve bu durumdan korkan insanlar sanal kart ile içerisinde ne kadar paranız varsa o kadar kullanabiliyorsunuz. Yani kredi kartı bilgilerinizi herhangi bir yere yazmanıza veya söylemenize gerek kalmadan alışverişinizi çok rahat bir şekilde halledebilirsiniz. Aynı kredi kartı gibi işlem görmektedir fakat kredi kartı ile arasında hiçbir bağlantı yoktur. Bu kartların oluşturulması oldukça basittir. Fiziki olarak varlığı olmayan adı üstünde sanal kartlar aynı kredi kartı gibi bir numaraları vardır.

İş Bankası Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İki farklı yol ile yapabilirsiniz. Bu yollardan birincisi, internet bankacılığı ile İş Bankası web sitesine giderek giriş yapınız. Sanal kart ile ilgili gerekenleri oradan ayarlayabilirsiniz. İkinci yolu ise telefon bankacılığı. Telefon ile müşteri hizmetlerini ararsanız onlar size sanal kart ile ilgili her şeyde yardımcı olacaklardır. Ondan sonra ilgili kredi kartınızın yanında sanal kart adı altında bir hesabınız daha olmuş olur.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *