«

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim (Çözüm)

Neredeyse hepimiz Instagram hesabı kullanıyoruz. Instagram hesabı kullananlar ya da birden fazla hesap kullananlar, zaman zaman hesaplarını kapatmak isteyebiliyor. Kimi zaman iki hesap kullanıyor ve birinde aktif olmadığımız için hesabı kapatmak istiyoruz. Kimi zaman kısa süreli dondurma işlemi yapıyoruz. Kimi zaman dondurmak isterken yanlışlıkla hesabını silenler olabiliyor. Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim çözüm arıyorum diyenler için bazı ipuçları vereceğiz.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram kullanırken zaman zaman vakit kaybettirdiği gerekçesi ve diğer gerekçelerle hesabını kısa bir süre kullanmama kararı alan kişiler var. Çeşitli sebeplerle, diğer sosyal medya platformlarında da olduğu gibi geçici olarak hesabı kapatma,/dondurma işlemi yapmak mümkün. Instagram hesabını geçici olarak kapatma olarak bilinen bu işlem için

  1. Adım: Instagram hesabınıza giriş yapın ve profil düzenle kısmına gelin.

  2. Adım: Hesabımı Geçici Olarak Kapat seçeneğini tıklayın

  3. Adım: “hesabını neden kapatıyorsun” sorusu ekrana gelecek, seçeneklerden seçiminizi yapın.

  4. Adım: Hesabı Geçici Olarak Kapat seçeneğini tıklayın ve işlemi bitirin.

  5. Hesabınız geçici olarak kapatıldı. Siz tekrar giriş yapana kadar Instagram hesabınız kapalı kalır.

Instagram Hesabımı Geçici Kapattıktan Sonra Tekrar Nasıl Açarım

Instagram hesabınızı geçici olarak kapattıktan sonra tekrar açmak istediğinizde normal giriş bilgilerinizle giriş yapmanız yeterli olur. Hesabınız otomatik olarak açılır. Paylaşımlarınız, videolarınız, fotoğraflarınız eskiden olduğu gibi ekranınıza gelir. Vazgeçemediğiniz Instagram hesabınıza kısa bir süre ara verdikten sonra hesabınızda bir değişiklik yapılmadan tekrar hesap açma işlemini yapabilirsiniz.

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim Nasıl Geri Açabilirim

Pek çok kişi, Instagram hesabını sildiğinde tekrar açıp açamayacağını merak ediyor. Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim çözüm arıyorum diyen çok kişi var. Instagram hesabı silindiğinde takipçiler, takip edilenler, fotoğraf ve videolar, yorum ve beğeniler siliniyor.

Instagram hesabını yanlışlıkla silenler için bilgi vermeden önce Instagram hesabını kalıcı olarak silmek isteyenler için işlem adımlarından bahsedeceğiz. Hesabınızı kalıcı olarak silmek için önce hesabınızda oturum açın, ardından ‘hesabını sil‘ sayfasına gidin. Burada karşınıza ‘hesabını neden siliyorsun’ şeklinde bir soru çıkacak, açılır menüden bu soruya verilecek yanıtlardan birini seçin. Ardından Hesabımı Kalıcı Olarak Sil seçeneğini işaretleyerek silme işlemini tamamlayın.

Silinen Instagram Hesabını Geri Alma

Instagram hesabınızın silinmiş olduğunu; hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda hesabınız görünmediği zaman anlayabilirsiniz.

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim geri almak istiyorum diyenler; tarayıcıdan https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 bu linke giriş yapmalıdır. Burada bazı sorular sorulacak bunlara yanıt vermelisiniz.

Bu sorulardan ilki; hesabın bir işletme, ürün ya da hizmeti temsil amacıyla kullanılıp kullanılmadığıdır.

Bu soruya “hayır” yanıtı verip diğer sorular için ilerleyin. Karşınıza gelen 2. Soru kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isim bilginizin ne olduğudur. Bu kısmı doğru bir şekilde doldurup üçüncü soruda sorulan kullanıcı adınızın ne olduğu ile ilgili soruya yanıt verin. Instagram yönetiminin hesabınızı bulabilmesi için kullanıcı adını doğru girmeniz çok önemli.

Size sorulacak 4.soru e- posta adresiniz olacak. Hesabınızı kullandığınız e -posta adresinizi girin. Ve hangi ülkeden giriş yaptığınız sorusuna da cevap verin.

Tüm adımları tamamladıktan sonra bekleme süresine giriyorsunuz. Instagram yardım ekipleri konuyu inceliyor. Belirli bir sürede size geri dönüş sağlıyor. Bu geri dönüşte sizden ek bilgiler istemek için e-postanıza mail gönderiyorlar.

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim diyenler, ınstagramdan dönüş maili aldıktan sonra bu mailde belirtilen işlemleri yaparak hesaplarını geri almayı bekleyebilirler.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *