«

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir? İnstagram Hesabı Dondurma 2019

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

Sosyal ağlara katılmak kadar bazen kapatmak da zor olabilir. Facebook, Twitter ve İnstagram gibi sosyal ağlar rakamlarını arttırabilmek için hesap açmayı kolay hale getirdi. Üyelerini kaybetmek istemeyen sosyal ağlar hesap kapatma bölümünü gizli saklı alanlarda tutuyor. İnstagram son yılların en popüler sosyal ağıdır.

Facebook tarafından satın alınan İnstagram kullanıcı sayısı gün geçtikçe artıyor. İnstagram hesabınızı silmek için bilgisayar ve cep telefonunuzdan sisteme giriş yapmalısınız. Tablet üzerinden İnstagram hesabınızı silemezsiniz. Hesabınızı silmek için ilk etapta şu linke tıklayınız. https://instagram.com/accounts/remove/request/ linke tıkladıktan sonra açılacak olan hesabını sil sayfasında karşınıza çoktan seçmeli bir alan çıkar. Burada hesabınızı neden silmek istediğinizi seçerek karşınıza çıkan sayfada boş kutuya şifrenizi girip kırmızı yazılı olan “Hesabımı kalıcı olarak kapat” butonuna tıklayın. İnstagram hesabı silme işleminiz böylece başarı ile tamamlamış olursunuz.

İnstagram hesaptaki kullanıcı adı tamamen silinir başka bir kullanıcı bu adı kullanamaz. Bu isimle başka kullanıcı adı açamazsınız. Kullanıcı adınızı kullanmak istiyorsanız hesabınızı kapatmak yerine dondurmanız tavsiye edilir. Hesabınızı tamamen sildiğiniz taktirde kullanıcı adınız, fotoğraflarınız, beğenileriniz ve yorumlarınız da silinecektir. Bunları kaybetmek istemiyorsanız sadece geçici süre İnstagram dan uzaklaşmak istiyorsanız hesabınızı dondurun.

İnstagram Hesabı Dondurma

İnstagram hesabını dondurmak hesabın geçici olarak kapatılması durumudur. Dondurulan hesabı istediğiniz zaman açabilirsiniz. Dondurduğunuz hesabı kişiler artık göremez. 1 hafta içinde hesabınızı yalnız 1 kere dondurabilirsiniz. Hesabı dondurduğunuz sürece profiliniz, fotoğraflarınız, beğenileriniz, yorumlarınızı kimse göremez. Yukarıda vermiş olduğumuz linkten instagram hesabınızı dondurabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *