«

Ihlamur Çayının Faydaları – Astım ve Bronşit Hastalıklarına İyi Gelir

Ihlamur çayının faydaları aslında birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle çoğu kişi internette ıhlamur çayı nasıl yapılır diye içerik aratmakta ancak tam ve doğru tarifler internet üzerinde bulunmamaktadır. Bu yazımızda bu çayın nasıl yapıldığına dair detaylı bilgileri sizinle paylaşacağız. Ayrıca birçok kişi ıhlamur nasıl toplanır, tam anlamıyla bilmemektedir. Çünkü bu bitki türünün kaynatılması kadar özel olan diğer konusu da toplanması konusudur.

Ihlamur Çayı Nasıl Yapılır ve Nerelerde Kullanılır

Ihlamur çayı genellikle birçok üst solunum yolu ve solunum yolları hastalıklarında sıkça kullanılan bir bitkidir. Özellikle ıhlamur çayının faydaları bu alanlarda çok net bir şekilde görülmektedir. Vücudun zayıf düştüğü ve özellikle bronş bölgelerinin hastalanması durumunda ıhlamur çayı nasıl yapılır diye birçok insan birbirine sormaktadır. Ancak sormadıkları iki soru daha vardır. Bunlar ıhlamur nasıl toplanır ve ıhlamur nasıl kurutulur sorularıdır. Çünkü doğru kurutulmayan çay tedavilerde kullanılmamaktadır.

Ihlamur Nasıl Toplanır? Kurutma Aşamasında Nelere Dikkat Edilir?

Haziran-Temmuz aylarındaki çiğ bitkiler toplanılarak kurutulur. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu, bitkinin yaş ve taze olmuş olmasıdır. Ayrıca kurutma işlemi ne çok yaş, ne de çok kuru yapacak şekilde olmalıdır. Mutlak suretle ıhlamur çayının faydaları herkesçe biliniyor olsa da, ıhlamur çayı nasıl yapılır diye sorulsa bilen azdır.  Birçok aktar insandaki, vücut analiz araçları endeksleri ile buna net cevaplar verebilir. Ayrıca ıhlamur çayı içerisine bal, zerdeçal ve zencefil gibi bitkiler koyularak tatlandırılıp daha etkili tedavi ilacı haline de getirilebilir.

Ihlamurun Faydaları ve Zararları

Birçok insan ıhlamur neye iyi gelir sorusunu hep sormaktadır. Çünkü eskiden büyüklerimizin ve ailemizin belki de en çok içtiği çaylardan birisi de ıhlamur çayı olmuştur. O sebeple birçok komşu birbirine ıhlamur çayının faydaları hakkında sorular sormakla beraber ıhlamur çayı nasıl yapılır ve ıhlamur nasıl toplanır sorularını da sormuşlardır. Şuanda birçok detoks programı yapan diyetiysen doktorlar ıhlamurun faydası konusunda çoğu kez açıklamalar yapmışlardır. Ancak bilinen bir gerçek vardır ki, çok fazla tüketimi durumunda uykusuzluk dahil kalp çarpıntısı, mide bulantısı hatta zehirlenmelere kadar giden bir durum söz konusudur.

Ihlamurun İyi Geldiği Hastalıklar

Özellikle birçok diyetisyen ıhlamurun zararları konusunda da insanları bilgilendirmektedir. Çünkü birçok diyetisyen bu konuda çok sayıda kitap yazmıştır. Ihlamur bitkisi Solunum, sindirim, tansiyon, kansızlık, cilt problemleri gibi hastalıklara iyi geldiği için ıhlamurun iyi geldiği hastalıklar yelpazesi oldukça geniştir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. İstanbulacilelektrikçisi

    Degerli paylaşımınız için teşekkürler