«

Google’da Yükselmek için Bazı Teknikler

Google’ın aramalardan sorumlu çalışanı Andrey Lipattsev Google’ın sonuçlarını etkileyen 3 faktör olarak;

  • İçerik
  • Link
  • Rankbrain ( aramaları en çok etkileyen algoritma)

Şeklinde sıralamıştır.

Google’da Yüksekmek İçin Bazı İpuçları

İçerik üretimine başlanmadan önce site içerisindeki planlama bitirilmiş olmalıdır. İçerik ve siteden beklenen performans birbiriyle uyumlu çalışabilir hale gelmelidir. Site tasarımı tamamlandığı durumda hitap ettiği kitleye göre sürekli ve stabil içerikler yüklenmelidir. İçeriklerdeki en önemli faktörler elbette hazırlanan içeriğin; özgün, farklı ve kaliteli olmasıdır. Google’da yükselmek için birkaç temel ipucu sayabiliriz. Bunlar;

Anahtar Kelime: Anahtar kelimeler yükselmenin en temel koşuludur. Bu kelimelerin yerinde ve yeterli sayıda kullanılması halinde sizi üst sıralara taşıyacaktır, ancak burada dikkat etmeniz gereken en temel nokta tek kelimelik anahtar kelimelerin yanı sıra birkaç kelimeden oluşan anahtar kelimelerin tercihidir.

Anahtar Kelimeyi URL İçerisinde Kullanma: Anahtar kelimenin URL’de geçmesi Google Arama Motoru için son derece önemlidir. Kullanılan anahtar kelime sayesinde Google kelime ile aramaların alakalı olduğunu düşünür ve size aramalarda en üst sırayı verir.

Görsel Optimizasyonu: Görsellerde anahtar kelimenin kullanılması sayesinde Google normal Google aramalarında ve görsel aramalarında yükselmenizi sağlar. Bu sayede arama motorundaki birden fazla kategoride öncelik sağlanmış olabilir.

Footer Bağlantı: Footer tip bağlantılar kullanıldığında hızla yükseliş sağlanacağı düşünülse de site profiline zarar verilebilir. Bu bağlantılar son aşama denilebilecek önemde olduğu için bağlantının alınmasında son derece dikkatli olunmalıdır.

Backlink Kullanımı: Kaliteli ve kalıcı Backlink kullanımı site için oldukça pozitif bir hamle olacaktır. Backlink eklenmesi, özellikle de yeni bir site iseniz sizin için en önemli atak Backlink kullanımıdır.
Benzer Kelimelere Yer Verme: Benzer ve eş anlamlı kelimelere site ve içerik içerisinde yer verilmesi etkileşim sayısını arttıracağı için üzerinde durulması gereken diğer bir önemli noktadır. Aynı isteği karşılayan diğer kelimelerin kullanılıyor olması aramalarda bağlantı sağlayacağından arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur.

Mobil Uygulama: Günümüzde bilgisayardan ziyade mobil internet kullanımı yaygınlaştığından sitenizin mobil uygulamasının geliştirilmesi demek, sitenizin diğer sitelerden bir adım önde olması demektir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *