«

Gelin Makyajı Önerileri

Gelin Makyajı Önerileri

Kadınların düğün ve düğündeki aksesuarlarının hayallerini erkeklere nazaran çok daha fazla önemsedikleri bilinmektedir. Önemsenen ve hakikaten de önemsenmesi gereken detaylar arasında şüphesiz gelin makyajı da yer almaktadır. Gelin makyajına karar verirken dikkat edilmesi gereken kriterler bulunmaktadır. Bunlar arasında gelinin yüz tipi, ten rengi, gözlerinin rengi ve şekli, gelinlik modeli ve hatta düğün mevsimi de yer almaktadır. Bu kriterler arasında özellikle gelinin yüz şekline göre hareket edilmesi gerekliliği kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Doğru makyaj tekniğinin bulunması için yüz şeklinin dikkate alınması gerekmektedir. Örneğin gelinin yüz şeklinin kare olması durumunda fondöten elmacık kemiklerinin hemen alt bölgesine, burun bölgesinin kenarlarına ve çenenin köşesine uygulanmalıdır. Gelinin yüz şeklinin dikdörtgen olması durumunda ise iki farklı fondöten ve aydınlatıcı tercih edilmelidir. Bu sayede etraftakilerin dikkatleri yüzün orta bölgesine çekilebilir. Dikkatlerin yüzün orta bölgesine çekilmesi ise yüzün daha kısa ve yuvarlak görünmesini sağlayacaktır.

Gelin Makyajı Püf Noktaları

Gelin makyajının tercih edilmesi noktasında dikkate alınması gereken kriterler arasında gelinin ten rengi de yer almaktadır. Kişinin ten renginin buğday, beyaz veya esmer olmasına göre tercih edilecek makyaj renkleri birbirinden farklı olmaktadır. Buğday tenli gelinlerin pembe tonlarında allıklar tercih etmesi çok iyi bir seçim olacaktır. Şeftali, bal ve kayısı renkleri ise beyaz tenli gelin adaylarının tercih etmeleri gereken tonlar arasında yer almaktadır.

Diğer ten renklerine nazaran esmer tenli gelinlerin daha şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Esmer ten makyaj olmasa dahi parıldayan bir cilt rengine sahiptir. Kiremite çalan pembe tonları kişinin yüzüne renk katması amacıyla tercih edilebilir. Daha fazla dikkat çekebilmek için ise gölgeli ve dumanlı bir göz makyajı tercih edilmesi yerinde olacaktır. Esmer tenli gelinlerin gelin makyajı için gold ve kahverengi tonlarını tercih etmesi yerinde olacaktır. Fondöten seçimi noktasında ise yüzde var olan doğal aydınlığın yok olmaması için ciltle aynı tonda fondöten seçiminden uzak durulmalıdır.

Kişi yüzüyle aynı renk fondöten kullanmayı tercih etse dahi iki ton açık olması gerekmektedir. Yüze ışıltı katabilmek adına allık olarak gold tonları tercih edilebilir. Gelin makyajı noktasında dikkat edilecek bir diğer hususta şüphesiz cilt rengi fark etmeksizin göz makyajına uygun bir ruj seçiminin önemidir. Başarılı bir makyaj uygulaması için gözlerin öne çıkarılması oldukça önemlidir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *