«

Facebook Hakkında Bilgi, Facebook Kullanıcı Sayısı Ne kadar?

Facebook Hakkında Bilgi, Facebook Kullanıcı Sayısı Ne kadar?

Sosyal medya, kullanıcısının kendi ürettiği içeriği yayınlayıp paylaştığı online bir ağdır. Birçok kişi ve kurum sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır

Facebook Nedir?

Facebook,4 Şubat 2004 tarihinde kurulmuştur. Kurucusu Mark Zuckerberg’dir. Facebook kurulduktan iki yıl sonra büyük bir çıkış yaparak birçok kişinin kullandığı bir ağ olmuştur. Facebook, insanların aile, arkadaşları ile resim, video, durum paylaştığı bir platformdur. Facebook kullananlar herhangi bir ücret ödemezler. Ücretsiz kayıt olabilir, arkadaşlarınızı bulabilir, iletişime geçebilirsiniz. Facebook dünya üzerinde en çok kullanılan platformdur. Facebook kullanıcıdan para talep etmez gelirini reklamlardan kazanır. Facebook da kendinize bir profil oluşturabilirsiniz. Profildeki bilgilerinizi paylaşabilir veya saklayabilirsiniz. 2009 yılında Facebook’ un satılacağı haberleri çıkmıştır, fakat Mark Zuckerberg bu haberleri yalanlayıp asla satmayacağını açıklamıştır.

Facebook Kullanıcı Sayısı

2.23 milyar kişinin kullandığı en büyük sosyal medya ağıdır. Facebook dünya nüfusunun neredeyse üçte birinin kullandığı bir ağdır. Arkadaşlarınızla, akrabalarınızla iletişim kurabilir ve çevrimiçi satış yapabilir markanızı tanıtabilirsiniz.

Facebook Reklamları

Facebook üzerinden reklam verebilir ve ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Facebook üzerinden ulaşmak istediğiniz kitleye ulaşabilir ve ürününüzü birçok kişinin görmesini reklamını yapmış olursunuz. Reklam yaparken, Facebook dizden kaç yaş aralığına tanıtım yapmak istediğinizi sorar buna göre uygun yaş grubuna tanıtım gönderir. Reklam için sizden ücret almaz. Reklamınızı tıklayan her bir kişi için bir kaç kuruşluk reklam ücreti alır.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. Senol

    Ciddi kullanıcısı var ancak twetter sanki bir adım daha önde gibi popülerlik bakımından..