«

Evde Kolay Maske Yapımı

Evde Kolay Maske Yapımı

Günümüzde kadınların giyim, kuşam, bakım ve güzellik üzerine önem verdiği bir çağda yaşamaktayız. Haliyle bunlar için harcanılan para ve zaman da çok oluyor. Hem maddi hem de manevi durumlar kadınları alternatif, daha az bütçeli ve daha az vakitte kendisini çağdan uzak tutmayacak arayışlar içerisine sokuyor. Bunların en iyi örneği ise evde yapılan maske uygulamalarıdır.

Evde maske yapımı uygulamaları asırlardır süre gelmiş olan, kuşaktan kuşağa aktarılan aynı zamanda bazı hekimler tarafından da desteklenen bir yöntemdir. Evde bulunan malzemeler ile yapabileceğiniz bu kolay maskeler de dikkat edilmesi gereken en önemli husus cilt tipine uygun malzeme ve miktar kullanmaktır. Uygulama yapmadan önce teninizin küçük bir kısmında test yapmanız herhangi bir alerjik reaksiyon olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Alerjik kontrolü sağladıktan sonra ve diğer hususlara dikkat ettiğiniz takdirde evde yapabileceğiniz bir çok maske bulunmaktadır. Bunlardan en basiti günün hangi saatin de tükenmiş olursanız olun içtiğiniz türk kahvesinin fincan da kalmış olan kahvenin telvesidir. Telveyi yüzünüze sürüp hafif dokunuşlarla masaj yaptığınızda cildinizdeki ölü derilerin gittiğini, cildinizin parladığını göreceksiniz. Uygulanabilecek diğer bir basit yöntem ise yoğurt kullanmaktır.Bir pamuk yardımıyla yüzünüze yoğurdu sürdüğünüz de cildinizin gerginleştiğini ve kısa süre de bu gerginlik sayesin de sıkılaştığını hissedeceksiniz.

Kadınlar için önemli olan diğer bir husus saçlarıdır. Çünkü her ne kadar ışıltılı genç bir cilde sahip olsanızda bir kadını bakımlı gösteren en önemli detaylardan biridir güçlü ve parlak duran saçlarıdır. Bakımsız, kırık, yıpranmış ve sert saçlar sizi daha bakımsız yaşlı ve kötü gösterecektir. Çoğu kadın zaman ve maddi açıdan saçlarına gereken önemi verememektedir. Evde hazırlayacağınız basit karışımlarla kuaföre harcayacağınız paradan ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Uyumadan önce veya hafta sonu evde yapmanız gereken işlerle uğraşırken süreceğiniz birkaç basit malzeme sizi hem bu maddi kayıptan hem de zarardan kurtarmış olacaktır.

Güzel ve bakımlı olmak insanların sandığından daha kolay bir kaç küçük ve sihirli dokunuş ile gerçekleşebilecek iken tabi ki uzmanlardan alınan fakat maddi olarak fazlasıyla yorucu olacak olan bir çok işlemde mevcuttur.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *