«

Eskişehir’de Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler

Eskişehir’de Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler

Daha çok öğrenci kenti olarak bilinen Eskişehir, gezilip görülmesi gereken zengin seçenekleri ile son yıllarda turistik açıdan da oldukça hareketli… Bursa İstanbul Ankara gibi şehirlerden hızlı tren ve karayolu ile ulaşımın çok kolay olduğu Eskişehir, tarihi yapıyı, doğal güzellikler ve nefis yöresel tatları ile ziyaretçileri için zengin bir şehir. Peki, son zamanların popüler şehri Eskişehir’de görülmesi gereken yerler nerelerdir?

Tarihi Eskişehir Odunpazarı Bölgesi

Odunpazarı, Eskişehir dendiği zaman akla gelen ilk bölge olmuş durumda. Eskişehir’in en eski yerleşim bölgesi olan Odunpazarı, tarihi evleri, çeşme ve müzeleri ile ziyaretçilere dolu dolu zaman geçirme fırsatı veriyor. Ziyaretiniz sırasında buradaki butik otellerde konaklayabilirsiniz. Odunpazarı bölgesinde Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Lületaşı Müzesi, Alaattin Camii, Cumhuriyet Tarihi Müzesi ve Eskişehir Balmumu Müzesi mutlaka görülmeli.

Sazova Bilim Sanat Ve Kültür Parkı

Sazova Bilim Sanat Ve Kültür Parkı

Eskişehir Kütahya yolu üzerinde bulunan Sazova Parkı, çocuklu ailelerin çok keyifli zaman geçirebileceği oldukça renkli bir park. İlgi çekici bölümleri ile Sazova parkı tam bir bilim sanat ve kültür parkı. Ancak Sazova parkında uzun vakit geçirmek isteyenlerin günübirlik gezilerinde parkın tamamını gezemeyeceklerini unutmamaları gerekli. Birkaç günlük tatiliniz varsa sadece bir gününü bu parka ayırmalısınız.

Porsuk Çayı Ve Adalar

Porsuk Çayı Ve Adalar

Eskişehir’in içinden geçen Porsuk Çayı şehrin önemli simgelerinden biri haline gelmiş durumda. Şehrin birçok noktasından geçen porsuk çayının geçtiği yerlerden biri olan bölgeye “adalar” deniliyor. Porsuk çayı etrafında kafeler ve restoranlar bulunuyor. Geziniz sırasında buralarda dilenebilirsiniz. Çayın üzerinde de gondol ve botlarla gezi turları düzenleniyor.

ETİ Sualtı Dünyası ve Eskişehir Hayvanat Bahçesi

ETİ Sualtı Dünyası

ETİ Sualtı Dünyası ve Eskişehir Hayvanat Bahçesi, Sazova Parkı içerisinde bulunuyor. Çocuklu ailelerin değerlendirebileceği bir gezi seçeneği olabilir.

Şelale Park

Şelale Park

Eskişehir manzarasını doya doya izlemek isteyenler şelale park seçeneğini değerlendirmeli. Burada bulunan kafelerde meşhur Çi börek ve diğer lezzetlerin tadına bakıp manzara eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz. Çocuklu ailelerin de hoş vakit geçirebileceği parkta çeşitli bölümler yer alıyor.

Taşbaşı Çarşısı

Geziniz sırasında şehrin alışveriş atmosferini görmek için yerli halkın alışveriş noktası Taşbaşı Çarşısını ziyaret edebilirsiniz. Çarşı, şehrin merkezinde yer alıyor. Burada, Anadolu çarşıları gibi en fazla iki katlı dükkân ve mağazalar bulunuyor.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *