«

Endüstriyel Mutfak

Endüstriyel Mutfak

Endüstriyel mutfak nedir?

Endüstriyel mutfak gıda işi yapan bir işletmeyi büyütme adına ve geliştirme adına atacağınız en önemli adımdır. Endüstriyel mutfak malzemeleri ve ekipmanları sizin işinize uygun en iyi üretim sağlayabilecek şekilde tasarlanan ürünler içinde mutfağınızı bütünleştirecektir. Endüstriyel mutfak lokanta yada yemek firmaları için hazırlanan harika mutfaklar olarak tabir edebiliriz. Endüstriyel mutfaklar genelde mimarlar tarafından tasarlanıp projelendirilip sizin gibi büyük işletme sahiplerine sunulmaktadır. Kişiler yada kurumların sermaye karşılığında yani bütçeniz dahilinde belirlediğiniz fiyat aralığında bir mutfak yaptırabilirsiniz. Endüstriyel mutfaklar alana ve maliyete göre şekil alan mutfaklardır. Sizin üretim ve kalitenizi arttırmanız için kullandığınız bir estrumandır. Kısaca büyük yemek firmaları mutfaklardan emek ve zamanlarını geçirmekteler bu yüzden rahat bir çalışma alanını hakediyorlar. Önceden projelerde Endüstriyel Mutfaklarda ürün yerleşimi planlı yapılmaktadır. Bu gibi yerlerde yemek sonrası hijyene kadar her şey düşünülerek hareket edilmelidir.

endüstriyel Mutfak Tasarımında Dikkat Etmeniz Gerekenler?

Endüstriyel mutfaklar için önemli olan mekan ve alan kullanım aşamasında pratiklik verecek şekilde ürün yerleşimi yapılarak zaman kazanımı yapılabilir. Alanınız küçük fakat işlemleriniz fazla ise bu sizler için zorunlu olmaktadır. Endüstriyel mutfak için bilgi hizmeti alarak karar aşamasında zorluğu azamiye indirmektir. kısaca bizce en önem alan konu kullanım olanağı olan alanı en faydalı şekilde kullanmaktır. Ürün yerleşiminde Tezgahlar, ocaklar, hazırlık tezgahları ve servis yeri ile bulaşık yeri gibi yerleri iyi konumlandırmak gereklidir. Sanayi mutfakta doğrama tezgahın yerleşimi çok önemlidir. Çünkü bu tezgahta hazırlık için yemekte kullanılacak malzemeleri hazırlama alanı belirlemek önem içinde görülmelidir. et üzerine yapılacak yemekte kullanılan gıda ürün kesecek ustaya kolaylık sağlıyacak şekilde tezgahları konumlandırmak gereklidir. Doğrama tezgahında çalışan ustanın etrafının açık olması güvenli çalışma adımları izlemek gibi olacaktır . Mutfakta olabilecek iş kazalarını önlemede gereklidir. İş kordinasyonu yaptıracağınız bir çalışanınız kendi etrafında elleri açık dönecek kadar çalışma alanına ihtiyacı vardır. ürün yerleşimde bu konuyu dikkate almalısınız. Bir işletme yada büyük restoranların en büyük ihtiyaçları ve amaçları bilerek ona göre hedefler hazırlayarak büyüme atılımı yapmalarıdır. Edilecek ilk esaslardan biride kalitedir. Kısaca iyi bir aşçının yanı sıra iyi bir Endüstriyel mutfakta olması amaçlanmalıdır. Aşçının güzel yemekler hazırlaması içinde iyi bir mutfağa ihtiyacı vardır. Bu yüzden aşçılarınıza elinizden gelen en iyi çalışma ortamını sunmanız gerekmektedir. Ne kadar iyi bir mutfağınız ve ekipmanlarınız olursa o kadar fazla iş gücünüz ve iş hacmine sahip olursunuz. iş yükünüz yada iş çıkarmada zorluk yaşıyorsanız size profesyonel bir mutfak gerekmektedir.

Bizimle iletişime geçin

endüstriyel mutfak alanında hizmetleri kanıtlamış Sanayi tipi mutfak ekipmanları firması ise uzun yılların birikimi sizlere sunmak istemektedir. Her zaman kaliteden yana yaklaşımları olan sanayi tipi mutfak yaklaşık 15 seneden beri müşterisine profesyonel endüstriyel mutfak hizmetleri katmaktadır. Birde Endüstriyel mutfaklar sektöründe en fazla ilgiye sahip olan firmalardan birisidir. Sanayi tipi mutfak ekipmanları firmasının uzman kadrosu ve tasarımda öncü kadrosu ile sizlere mükemmel bir mutfak deneyimini yaşatacaktır. Endüstriyel mutfak adına ne gerekli ise size kazandırabilir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *