«

Eğlenceli Matematik Etkinliği

Eğlenceli Matematik

Matematik kimisi için bir zor bir ders kimisi için de eğlenceli bir bulmacadır. Matematiğin eğlencesini herkesin keşfetmesi ise başta öğretmenlerin görevidir. İlkokuldan itibaren matematiği seven ve matematikte çok başarılı öğrenciler yetiştirilmesi gerekir.

Gelişmiş ülkelere baktığınızda, dünya geneli sınavlarda zirveyi tutan ülkelerin eğitim sistemlerini incelediğinizde eğitimin ezberle değil uygulayarak yapıldığını göreceksiniz. Örneğin Singapur matematiği diye bir kavram girdi literatüre. Singapur matematiğinin özü ise somutlaştırmadır. Yani matematik öyle düz anlatımla öğretilecek ve sevdirilecek bir ders değildir. Matematik bir bulmaca gibi ele alınmalı, her parçasından öğrencilerin keyif almaları sağlamalı.

Bu amaçla hazırlanan ve içerisinde binlerce eğlenceli matematik etkinliği bulunan bir siteyi paylaşmak istiyorum. Bu sitede klasik matematik etkinliklerinin dışında etkinlikler de göreceksiniz. Başarı için sadece matematik yeterli değildir elbet, ama başarı için günümüz dünyasında eksikliği kabul edilemez bir parçadır matematik. Bunu dikkate almak gerek. Adres: eğlenceli matematik

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *