«

E Devletten, PTT den Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

Artan Corona virüs vaka sayıları sebebiyle ülkemizde alınan önlemler giderek daha sıkı bir şekilde uygulamaya konuyor. Son yapılan açıklamaya göre, insanların toplu halde bulunulan market ve Pazar yeri gibi alanlarda maske kullanmaları zorunlu hale getirildi. Bunun üzerine temel ihtiyaçları karşılama noktaları olan bu alanlara gidebilmek için herkes maske arayışına başladı. Bazı açıklamalar ücretsiz maske dağıtımı yapılacağı yönündeydi. Peki, ücretsiz maske dağıtımı nereden yapılacak? Başvuru nasıl yapılıyor ve maske dağıtım süreci nasıl işliyor?

ePttAVM tarafından yapılacağı açıklanan bedava maske dağıtımı için nasıl başvuru yapıldığını herkes merak ediyor. Sokağa çıkma yasağı kapsamında yer alan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilerle kronik rahatsızlığı olanlar dışında çalışan nüfus olarak sayılan 20-65 yaş aralığındaki kişilere, market ve pazaryerleri gibi alanlarda ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına bedava maske dağıtımı yapılacak. ePttAVM tarafından dağıtılacak olan maskeleri alabilmek için başvurular nereden alınıyor başvuru da istenen bilgiler nelerdir detaylar yazımızın devamında yer alıyor.

Ücretsiz Maske Dağıtımı Kimleri Kapsıyor

Toplu alanlarda maske kullanımının zorunlu hale gelmesiyle birlikte kişilerin maske gereksinimlerini karşılamak üzere bazı belediyeler ve çeşitli kurumlar Pazar yeri girişlerinde maske dağıtımı yapmaya başladı. online başvuru yoluyla ePttAVM tarafından da bedava maske dağıtımı yapılacağı açıklandı. Maske dağıtımı kapsamında 20-65 yaş arasındaki kişiler yer alıyor.

Vatandaşlar; TC kimlik no, isim soy isim, telefon ev adres gibi bilgileri vererek ücretsiz maske dağıtımından faydalanabilecekler. Kişi başına 5 adet maske alma hakkı bulunacak ve kişiler aile fertlerinin bilgilerini girerek onlar için de maske siparişi verebilecekler.

Epttavm Bedava Maske Dağıtımı Başvuruları

T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda 20-65 yaş arasındaki bireylere bedava maske dağıtımı yapılacak. epttavm internet sitesinden yapılacağı kararlaştırılan dağıtımlar, artık e-devlet üzerinden başvuru alınarak yapılacak. İlk olarak ePttAVM internet sitesinden açılan başvurulara aşırı yüklenme sonucu site hata vermeye başladı. Bunun üzerine başvurular e-devlet sisteminden alınmaya başlanacak kararı alındı. Henüz başvurular açılmadı ancak en kısa sürede ücretsiz maske dağıtımı başvurularının e-devlet sistemi üzerinden yapılması bekleniyor.

https://basvuru.turkiye.gov.tr/ Adresinden ücretsiz maske alabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. Çağrı Coşkun

    Teşekkürler faydalı bir konu