«

Doğal Backlink Alma Yöntemleri – Sitelerden Doğal Backlinkler Edinin

Arama motorlarına bakılacak olursa, bir web sitesinin link kalitesi en önemli faktördür denebilir. Mevcut linkin kalitesini, siteye alınan Backlinkler belirler. Backlinkler, sitenin önemini belirleyen faktörlerin içerisinde varlığını sürdürmektedir. Backlink; mevcutta var olan sitenin farklı bir siteye, ana ekrandan ya da herhangi bir sayfasından metin veya görselden link ile yönlendirme yapılmasıdır.

SEO çalışmaları bünyesinde, sitenizin arama motorlarındaki sonuçlar arasında yükseltmek için Backlink alımları deyim yerindeyse kilit noktasıdır. Sitenize alacağınız Backlinklerin doğal olması ise ayrıca büyük bir önem taşımaktadır. Peki ya, bu doğal backlinkler nasıl alınır? Backlinkler Google sıralamasında çok mühim bir yere sahiptir. Kısacası güvenilir kaynaklardan gelen backlinkler ile ilgili aramanın Google’daki sonuç sıranızı önemli oranda değiştirebilir. Siz iyi ve güvenilir kaynaktan bir şekilde backlink satın alırsanız, Google’ı kandırmış hale gelirsiniz. Sebebi o backlink hakedilerek değil, satın alma yoluyla kazanılmıştır.

Doğal backlink, Google’ı kandırmadan alınması başarılan backlinkleri ifade eder. Yani, alınan backlinke tıklamış olan kullanıcının, sitenize geldikten hemen sonra herhangi bir kandırılmışlık hissi yaşamaması ve o backlinki hakettiğinize inanması ile backlinki doğallaştırmış olur. Ayrıca, Backlink nedir adlı konumuza göz atarak backlinkin kavramını bilmeyen arkadaşlar göz atabilirler.

Doğal Backlink Alma Yöntemleri

   • Yorumlar backlink almak oldukça kolaydır. Aynı veya benzer platformda hizmet veren siteleri gezerek yorum olarak backlink bırakabilirsiniz.
   • Kaliteli ve geniş kitleli forumlarda backlink almanız mümkündür.
   • Sosyal medya günümüzde en çok kullanılan yöntemlerdir ve burada backlinkler etkilidir.
   • Sözlükler hit backlink yöntemlerinden biridir. Kullanıcılar internette gezmeyi ve araştırmayı sevenler olduğu için oradan aldığınız backlink etkili olabilir.
   • Bir firma veya işletmeyi ifade ediyorsa firma rehberlerine yaptığınız eklemeler oldukça faydalı olabilir.
   • Yazdığınız kaliteli içerikleri pdf formatına pdf paylaşım sitelerine yükleyebilirsiniz. Etkileşim az olmasına rağmen oldukça çok da olabilmektedir.
   • Sitenizin mobil uygulamasıyla kalıcı bir backlink elde edebilirsiniz.
   • Tanıtım yazısıyla backlink almak en popüler yöntemlerden biridir.
   • SEO kullanımız da sürekli fakat sabit bir büyüme sağlayarak erişiminizi arttırmayı deneyebilirsiniz.
   • Forum sitelerinden Backlink alınmak uzun süredir var olan ve hala erişimini sürdüren uzun bir çalışmadır. Forum sitelerinde alınan hesap ile birlikte sitenize ve sitenizdeki bağlantılı sayfalara Backlink alabilirsiniz.
   • Whois sorgulama siteleri ile kalıcı backlinkler elde edebilirsiniz. Hemen aşağıya whois backlink alabileceğiniz siteleri bırakıyorum.

Whois Backlink Listesi


https://www.imtalk.org/cmps_index.php?pageid=IMT-Website-Submitter
http://freebacklinks.info/
http://free-backlinks.net/free-backlink-generator.html
https://seounity.com/tools/backlink-builder/
http://www.indexkings.com/index.php
http://freebacklinkgenerator.net/free-backlink-generator.html

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *