«

Docx Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır?

Docx Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır?

Docx uzantılı dosyalar nasıl açılır? Bu yazımızda, konu hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. DOCX dosya uzantısı, 2007 ve 2010, Microsoft Corporation tarafından geliştirilmiş olan, Microsoft Word ile bağlantılıdır. Bu dosya uzantısı doc belgesi 2007 yılına kadar bu şekilde kayıt edilmekteydi. Bu tarihten sonra ise docx uzantılı dosya olarak kayıt yapmaya başlamıştır. Bu şekilde olmasının nedeni ise; çok fazla yer kaplamasıdır.

Docx Dosya Açma – Hangi Programla Açılır?

Docx uzantılı dosyalar nasıl açılır? Her dosya uzantısı genelde kendi programı ile açılabiliyor. Bu dosyalar MS Office Word yazılımı sayesinde açılır ve düzenlemeler yapılır. Bu şekle docx belgesi oluşturulur. Bir docx dosyayı açmak istiyorsanız, 2007 sürümü ve üst sürümler gerekmektedir.

MS Office Word yazılımı bilgisayarınızda kurulmamış ise, bu yazılıma sahip olmak pahalı olabilir. Docx dosyası açma programları için bir diğer yazılımlar ise Open Office ve Libre Office bu işlemleri yapabilmeniz için yeterli olacaktır. Bu uygulamalar sayesinde kolay bir şekilde docx dosya uzantılarını açıp kullanabilirsiniz.

Çevrim İçi Word Sürümü

Sorun yaşamadan docx belgeleri ile uyum sağlamak için, Microsoft Word’ün ücretsiz çevrim içi sürümünü indirebilirsiniz. Bu işlem için Hotmail veya Outlook hesapları gerekiyor. Bu dosya OnedDriver yüklemesi lazım. Microsoft hesabınız yok ise ilerle diyerek devam ediyoruz. Microsoft hesabı olanlar için, dosya gezgininde, docx dosyasını takip ederek sağ tıklayıp kopyalama yapıyoruz.

İşleme dosya gezginine giderek devam ediyoruz. Gezinme bölümüne tıklayarak OneDrive kısmını açıyoruz. Bu dosyayı saklamak istediğiniz bölümü seçerek ve sağ tıklayıp yapıştır diyoruz. Buradan “Microsoft Online” kısmına giderek Microsoft hesabı bilgilerinizi girdikten sonra sol alt köşedeki OneDrive konumundan aç sekmesine basıyoruz. Bu işlemden sonra belge listede görüntülenecektir.

Ya da sol üst kısımda yer alan menü simgesinden, belgeleri tam konumuna ulaşmak için dosyala kısmına tıklayın. Docx dosyasına eriştikten sonra üzerine tıklayıp düzenleme için açın. OnedDrive kısmına otomatik kaydedilecektir. Dilerseniz dosyayı indirebilir ya da direk paylaşım yapabilirsiniz. Docx uzantılı dosyalar nasıl açılır? İle alakalı akıllara takılan bu sorunun cevabını açıklamaya çalıştık umarız faydalı bilgiler olmuştur.

Bir Cevap Yaz

Winman Hakkında

Winman

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Şuan eğitimimi açık öğretim üzerinden tamamlamaktayım. İnternet işlerine ve bilgisayar oyunları karşı merakım var. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. Nurşen

    Bilgisayarında lisanslı word bulunmayanlar için, bildirdiğiniz diğer word alternatifi programlar ve online çözümler yararlı olacaktır, anlatımınız için teşekkürler.