«

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi, Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

Elma Sirkesi Ne İşe Yarar?

Cildimiz düzenli bir şekilde bakım gerektiren ve bakımına dikkat edilmesi gereken, en önemli doğal aksesuarımızdır. Görüntümüzü en iyi haliyle tamamlayacak unsurların başında gelmesi sebebiyle bakımı yapılmalı, mümkün olduğu kadar kimyasallardan uzak tutulmalı ve temizliğine dikkat edilmelidir.  Çoğu insanda istenmeyen cilt lekelerinin ortaya çıkması, kişinin sosyal ortamlardan soyutlanmasına neden olmaktadır. Cilt lekeleri için farklı mücadele yolları bulunsa da bu yazımızın devamında, cilt lekeleri için elma sirkesi konusunu işleyerek, elma sirkesi ile cilt lekelerini giderme yöntemlerini işleyeceğiz.

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi Kullanımı

Birçok mineral ve vitamin bakımından zengin olan elma sirkesinin cilde faydaları, oldukça fazladır. Bu faydalardan birisi de, cilt lekelerine iyi gelmesidir. Bu nedenle cilt lekeleri için elma sirkesi, sıklıkla tercih edilen yöntemler arasındadır.

Elma sirkesinin cilde faydaları konusuna değinecek olursak, birçok önemli etkisini rahatlıkla görebiliriz. Elma sirkesinin cilde faydaları, şu şekildedir.

  • Cildi besleyerek, elastik yapınmasının korunmasına yardımcı olur.
  • Erken yaşlılık belirtilerini en aza indirdiği gibi, yaşlanma nedeniyle ortaya çıkan cilt lekelerini de azaltmaktadır.
  • Özellikle akne ve sivilceler sebebiyle görülen cilt lekelerine karşı, daha fazla faydalıdır.
  • Ciltte nemlilik sağlayarak, cilt lekesi oluşumunu azaltır.
  • Düzenli kullanıldığında, güneş ışınlarının oluşturacağı cilt lekelerine karşıda faydalıdır.

Elma Sirkesinin Cilde Uygulanışı

Kullanım amacınıza göre, elma sirkesinin cilde uygulanışı 2 farklı şekildedir.

Eğer ki sivilceler için elma sirkesi uygulaması yapacaksanız; Sivilcelerin elma sirkesinin asidinden az etkilenmesi için, ilk olarak sirkeyi su ile seyreltin. Daha sonra ise, bir parça pamuğu sirkeye batırarak, sivilcelerin üzerine hafif bastırarak uygulayın. 20 dakika kadar bekledikten sonra, cildinizi ılık su ile temizleyin.

Cilt lekeleri için elma sirkesi uygulaması yapacaksanız; 250 ml suyun içerisine 2 çorba kaşığı elma sirkesi ekleyerek karıştırın. Daha sonra karışımı bir kabın içerisinde kaynamaya bırakın. Karışım kaynamaya başladıktan sonra, yüzünüze ince bir örtü gererek, kaynayan karışımın buharına yüzünüzü tutun.  Bu yöntemi düzenli bir şekilde haftada iki defa uyguladığınızda, cilt lekelerinde azalma olduğunu rahatlıkla hissedebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

Winman Hakkında

Winman

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Şuan eğitimimi açık öğretim üzerinden tamamlamaktayım. İnternet işlerine ve bilgisayar oyunları karşı merakım var. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *