«

Cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Cilt Bakımı ve Güzellik

Cildimiz vücudumuzun özetini gösteren bir bakıma aynasıdır diyebiliriz. Bu yüzden özellikle kadınlarda cilt bakımı çok önemli bir güzellik parçasıdır. Güzelliğimize önem vermek istiyorsak ilk yapacağımız iş cildimizden başlamak olmalıdır. Cilt bakımı aynı zamanda sağlık için de önemlidir.Solgun bir cilt bir hastalığın habercisi olabilir.

Genelde bayanlar güzellik uğruna her gördüğü işlemi cildinde uygulamakta fakat bu işlemler cildimize uygun mu? Her işlem her ciltte etkili olmamakla beraber bazen cilt yapımızı da bozabilmektedir. Öncelikle cildimizi tanımalıyız.

Cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Cilt bakımı sadece hazırlanan karışımları cildimize sürmek değildir. Öncelikle cildimize iyi davranmalı,temiz tutmalıyız.Düzenli olarak duş almalı ve cilt gözeneklerini açık tutmalıyız ki cildimiz rahat nefes alabilsin solgun kalmasın. Ara sıra hamama giderek ölü derilerin temizlenmesini de sağlayabiliriz. Sabah kalktığımızda ve akşam yatarken gül suyu kullanabiliriz,düzenli kullandığımız zaman cildimize iyi gelecektir.

Cilt bakımı için hazırlanan ürünleri kullanmadan önce cilt yapımızı bilmemiz gerekir,her ürünün değişik tiplerdeki ciltler için versiyonları bulunmaktadır.Cilt tipimize uygun ürünleri kullanmalıyız. Badem yağı gözaltı morluklarına iyi gelmektedir,hafifçe bir masaj ile gözaltlarına badem yağı sürebiliriz.

Eğer ki makyaj kullanıyorsak yatarken kesinlikle yüzümüzü makyajdan arındırmalı ve temizleme ürünleri kullanmalıyız.

Yediğimiz Yiyeceklerin Cildimize Etkisi

Yağlı yemeklerden uzak durmalı, meyve ve sebze yemeyi ihmal etmemeliyiz. Meyveler cildi diri ve parlak tutmak için birebirdir. Suyun vücudumuz için ne kadar faydalı olduğunu biliyoruz, aynı şekilde cilt bakımı içinde çok önemlidir ve tamamlayıcı unsuru bulunmaktadır. Kendi cildimize göre bir nemlendirici ürün alarak düzenli olarak kullanmalıyız ki cildimiz kuru kalmasın. Fakat cilt bakım ürünleri alırken markalarına da dikkat etmeliyiz. Bilinmedik sağlımıza zarar verebilecek ürünlerden uzak durmalı Sağlık Bakanlığı onaylı bilindik ürünler kullanmalıyız.

Cilt bakımı sabır gerektiren bir iştir,düzenli olarak saydığımız bakım işlemlerini yaparsak bir zaman sonra cildinizin nasıl parladığını sağlıklı bir görünüme kavuştuğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. Nurşen

    Kesinlikle yazınızda belirttiğiniz gibi, önce kişinin cildini tanıması gerekiyor. Yararlı tavsiye ve ipuçlarınızı not aldım, teşekkürler.