«

Çikolata Tüketiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Çikolata Tüketiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Atıştırmalık bir tatlı olmaktan çok daha ötesine geçmiş olan çikolata, bağımlılık yapan, mutluluk veren muhteşem bir tat… Sütlü, bitter, fıstıklı, bademli, fındıklı, meyveli derken çeşitleri onlarca yüzlerce adede çıkıyor. Çok uzun yıllardan beri, hemen herkes için yeri çok başka olan çikolata, önceleri karşı çıkılsa da günümüzde faydaları uzmanlar tarafından kabul edilmiş, kendini ispatlamış bir tatlı türü… Çikolata, içeriğinde bulunan kalsiyum, fosfor, demir, çinko, magnezyum gibi mineraller ve antioksidan içeriğiyle, çeşitli faydaları da olduğu kanıtlanmış bir tatlı. Uzmanların çikolataya karşı çıkış sebebi, içeriğinde yer alabilen zararlı maddelerle ilgili ki bu da tüm çikolatalar için geçerli değil.

Doğru seçilen çikolata yani temiz içerikli çikolata, kalp sağlığına faydası ile biliniyor. Günlük düzenli olarak küçük miktarlarda çikolata tüketenlerin tansiyonlarının daha düşük olduğu gözlemleniyor.

Çikolata Ve Diyet İlişkisi

Çikolatanın kalorili ve şekerli bir yiyecek olması, özellikle diyet yapanların gözünü korkutabilir. Fakat beslenme uzmanları, çikolata konusunda çok keskin sınırlar çizmiyor. Bunun altında da sağlıklı çikolatanın aslında korkulmaması gereken içeriği yatıyor. Diyetteyken hangi çikolata yenir, çikolatanın faydaları nelerdir, diyetteyken çikolata yenir mi gibi soruların cevabını bulabileceğiniz çikolata blog, çikolatayı uzman tavsiyeleri ve görüşleri ile ele alıyor. Diyet yapanların ve çikolatadan vazgeçemeyenlerin faydalanacağı site de çikolata hakkında pek çok yararlı bilgi bulunuyor.

Bebekler, Çocuklar Ve Çikolata Tüketimi

Çikolata, yetişkinlerin bu kadar müptelası olduğu, akılları alan bir tatlıyken, çocukların bu lezzete hayır demesi düşünülemez. Yetişkinlerin bile hayır diyemediği çikolataya çocuklar elbette ki daha fazla düşkün. Ancak çikolata tüketiminde dikkat edilmesi gereken şeyler, söz konusu çocuklar ve hele hele bebekler olduğunda iki kat daha önemli hale geliyor.

İçeriğinde her ne kadar faydalı mineraller olsa da, çikolatanın barındırdığı yağı ve şekeri göz ardı etmemek gerek. Bu sebeple tüketiminde dikkat edilmesi gereken noktalar var. Bebek ve çocuklarda ise çikolata tüketiminde nelere dikkat edilmeli, bebekler ne zaman çikolata yer ya da yemeli mi gibi soruların yanıtlarını çikolata blog da bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *