«

Bankalar kripto parayla çalışabilir mi?

Bankalar kripto parayla çalışabilir mi?

Kripto para birimleriyle çalışmayı reddeden bankalar, İnternet ile çalışmayı reddeden kitapçılar gibidir. “Bu, Binance kurucusu Changpeng Zhao’nun sözleri. Bankalar, Bitcoin kurulduğundan beri kripto para birimleriyle çalışmayı reddetti, ancak şimdi yavaş yavaş değişmeye başlıyor. Bu kurumların kripto para birimlerine neden bu kadar karşı olduklarını görün.

Karşıt modeller

Kripto para birimleri ve bankalar temelde zıt modellerdir. Bankalar, kripto para birimlerinde bulunmayan merkezi bir otoritenin varlığıyla çalışır ve bu nedenle bankalar, bunun için olduğu kadar başka nedenlerle de kripto para birimlerini reddetmeye devam eder.

Binance CEO’su, bankaların gelecekte modernleşmeyi reddettikleri için yüksek bir bedel ödemekten kaçınamayacaklarına inanıyor. Öte yandan, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin, kripto para birimleri ve kripto para birimi borsaları ile olası iş birliği konusunda kendilerine baskı yaptıkları belirtilmelidir.

Olası bir gelecek

Ancak kripto para birimleri giderek daha fazla popülerlik kazanıyor ve tabii ki bankalar da bunu fark etti. Bu nedenle, özellikle müşteri kaybetmemek için olası iş birliği biçimlerini dikkatli bir şekilde aramaya başlıyorlar.

Bu nedenle, bazı kurumlar, ikamet ettikleri ülkenin ve / veya hizmetlerini sağladıkları ülkenin yasal gereklilikleri izin veriyorsa, kripto para birimi hizmetleri de sunmaya başlıyor.

Denge

Kripto para birimleri ve bankaları birbirine bağlamak her iki tarafa da yardımcı olabilir, ancak önünüzdeki yol uzun ve muhtemelen çok inişli çıkışlı olacaktır. Hükümetler, başından beri düzenlemeleriyle kripto para birimlerini ön plana çıkardılar, bu nedenle her iki tarafı da mutlu etmek için düzenlemeler arasında bir denge kurulması gerekecek.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. Kriptonat

    İlerleyen süreçte çalışabileceğini düşünüyorum. Zaman gösterecek