«

Ayhan Gazi’nin Günlüğü

Kişisel bir site açmak kolay ama asıl olay o siteyi insanlara sunmaktır. Ben aslında oyun geliştiriyor ve insanlara sunuyorum. Bu sunumlarım için kişisel site açtım desem daha doğru olacağına inanıyorum.

Kişisel sitemi açarken, ilk başta sadece oyunlarımı sunar geçerim demiştim ama ben daha sonradan oyunlarım dışında, oyunlar üzerine ilgi çekici içerikler sunmaya çalışıyorum. Bu içeriklerim ise, satın almaya değer, engelli dostu mu ve oyun günüdür. Bu içerikleri yazarken bazı kurallar koydum ve bu kuralları koymamdaki asıl sebebi, o seriye haksızlık etmememdir. Şimdi bu kurallardan bahsetmeye çalışıyım, sıra sıra. Satın almaya değer içerikleri yazarken bir seri en az 10 yıl geçmiş olmalı ve hak sahibi o projeyi umursamayacak olmalı ki, bu benim işime daha çok yarıyor olsun. Arkasından engelli dostu mu içeriğim geliyor. Bu içerikte o oyunu kendimce oynuyorum ve oynarken yaşadığım zorlukları ve aştığım engelleri sizler için kaleme alıyorum. Bu sayede olaya birazda bir engellinin gözünden bakıyorsunuz. Son olarak ise oyun günü. Bu günde o oyunu en ince ayrıntısına kadar içinden geçiyorum. Tabiri caizse o oyunda, bilinmeyen ne varsa onu derleyerek o gün için yazıyorum.
Oyun geliştirme ile alakalı içerikler üretiyorum. Bu içerikler kişisel tecrübelerim ve geliştirici günlüğüm diye. Bunun dışında o proje ile bir gelişme olursa onu da kaleme alıyorum. Anlayacağın, olan biteni çok hızlı bir şekilde sizlere aktarmaya çalışıyorum. Oyunlarımın hepsinin kendine ait bir sayfası var aslında. Bu sayfadan o oyun hakkında öğrenmek istediğiniz bilgileri rahatça öğrenebilirsiniz.

Anime izlemeye bayılan birisiyimdir aslında. Anime izlerim ve izlediğim animeleri kendimce değerlendiririm. Bu animeler genellikle populer değiller ama izlemeye değer diye düşünerek izliyorum ve seversem bitirip sizler için sunuyorum.
Evet bende gereksiz bir youtube’a merakım var. Bu merakım aslında birazda geçmişten kalan bir ükteydi. Bende bunu avantaja çevirmek için iki kanal açtım. Bir kanalda sadece sessiz olarak bağımsız ve nostalji oyun üzerineyken, diğerinde ise sesli olarak kişisel seslendirme denemeleri ve projelerimi sesli duyurmak için açtım. Bu açtığım kanalların videoları da sitemde yer almaktadır.

Kişisel sitemde benle alakalı öğrenmek ve incelemek isterseniz, buyurun.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Furkan

Merhabalar, ben Furkan 1993 İstanbul doğumluyum. 2007 yılından beri web sitelerine karşı hobim var. İlk öğretimi Çorum'da memleketimde okuduktan sonra ortaokulda tekrardan İstanbul'a geldim. Kendimi web site işlerinde ve sosyal medyada geliştirmeye çalışıyorum. Şimdilik güzelbilgi sitesini büyütmeyi hedefliyorum bakalım zamanla neler olacak :)

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *