Özel Gençlik’te Hobi Bahçesi Fidan Ekimi
 179

Özel Gençlik’te Hobi Bahçesi Fidan Ekimi

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Açıklamalarda bulunan Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Nurettin Kabak amaçlarının öğrencilerin doğa ile olan bağlarını güçlendirmek olduğunu söyleyerek, “İstedikleri bitkilerin ekildiği ve bahçenin bakımını öğrencilerimizle yapacağız. Bu noktada isteğimiz öğrencilerle beraber basit ve eğlenceli etkinlikler yapılabileceğini göstermek, çocuklara doğayı koruma bilincini kazandırmaktır” dedi. 
195 Sebze Fidesi Öğrenciler Tarafından Toprakla Buluşturuldu
Özel Gençlik İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Nurettin Kabak farklı sebzelerden oluşan toplamda 195 fideyi toprakla buluşturduklarını söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti: “Bugün öğrencilerimiz: 50 salatalık fidesi, 50 domates fidesi, 50 biber fidesi 10 kabak ve 35 patlıcan fidesi olmak üzere toplamda 195 fideyi toprakla buluşturdular. Öğrenciler yaptıkları bu faaliyetle tüketmiş oldukları sebzelerin market rafları ve pazarlardan 10 dakikada yapılan alışverişlerden ibaret olmadığını anlamakta ve emek olmadan yemek olmayacağının farkına varmaktadırlar. Ürünün yetişme evresinde sabır gerektiğini ve yetişen ürünü gördükçe mutlu olduklarını fark etmektedirler. Eko-Okul ve Beslenme Dostu Okul Projesini de desteklemek amacıyla okulumuzdaki fiziki ortama uygun olan, Hobi bahçemizde öğrencilerimiz sebze yetiştiriyor, toprağa temas ediyor ve tarımın nasıl yapıldığı ile ilgili bilinçleniyorlar.” 

 İsmail Ethem Taboruİçerik Yorumları

  1. avatar
    Cevapla
    GuzelBilgi.Com

    Özel Gençlik’te Hobi Bahçesi Fidan Ekimi başlıklı bu habere yorum eklemek istiyorsanız lütfen faceboook hesabınızla facebook'a giriş yaparak aşağıdaki yorum alanına yorumunuzu ekleyin. Yazdığınız yorum, herhangi bir onaya tabi olmaksızın sayfada yayınlanacaktır...

  2. İçeriğe Yorum Ekleyin

  3. Aynı Kategorideki Diğer Haberler